“کوکو” برنده ی ۱۱ جایزه سالانه انی ۲۰۱۸

تازه‌ترین ساخته شرکت‌های دیزنی و پیکسار انیمیشن استودیوز در چهل و پنجمین دوره جوایز سالانه انی برنده ۱۱ جایزه شد.

به گزارش سینما فستیوال ، “کوکو” (Coco) سفر شگفت‌انگیز شرکت‌های دیزنی و پیکسار انیمیشن استودیوز به سرزمین مردگان فاتح چهل و پنجمین دوره جوایز سالانه انی شد که برندگان آن یکشنبه صبح به وقت ایران در مراسمی در رویس هال دانشگاه یوسی‌ال‌ای در لس آنجلس معرفی شدند.

“کوکو” که با ۱۳ نامزدی در بخش‌های مختلف فیلم بلند انیمیشن پیشتاز جوایز سالانه جامعه بین‌المللی فیلم انیمیشن (ASIFA) بود، در مجموع در ۱۱ بخش از جمله بهترین فیلم بلند انیمیشن پیروز شد.

“کوکو” بجز جایزه بهترین فیلم بلند انیمیشن در بخش‌های کارگردانی (لی آنکریچ و آدریان مولینا)، صداپیشگی برای آنتونی گونزالس در نقش میگل، جلوه‌های انیمیشنی، انیمیشن شخصیت، موسیقی، طراحی صحنه، استوری‌بورد، فیلمنامه و تدوین نیز جایزه گرفت.

“کاپیتان آندرپنتس: اولین فیلم حماسی” از دریم‌ورکس انیمیشن، “ماشین‌ها ۳” از پیکسار انیمیشن استودیوز، “من نفرت‌انگیز ۳” از ایلومینیشن و “بچه رئیس” از دریم‌ورکس انیمیشن، دیگر نامزدهای بخش بهترین فیلم بلند انیمیشن بودند.

“کوکو” داستان میگل پسری ۱۲ ساله را روایت می‌کند که می‌خواهد مانند الگویش ارنستو دی لا کروز یک موزیسین ماهر شود. مشکل اینجاست که خانواده او نسل‌هاست موسیقی را ممنوع کرده‌اند. میگل ناگهان خود را در سرزمین جادویی مردگان می‌یابد، جایی که با هکتورِکلاه‌بردار همراه می‌شود، با این امید که راز تاریخ خانوادگی‌اش را فاش کند.

“کوکو” که پیش از این در جوایز گلدن گلوب نیز پیروز شد، با دریافت جایزه انی بهترین فیلم بلند انیمیشن یک قدم دیگر به جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن نزدیک شد، جایی که با فیلم‌های “بچه رئیس”، “نان‌آور”، “فردیناند” و “ونسان مهربان” رقابت می‌کند.

جوایز انی می‌تواند شاخصی برای پیش‌بینی انیمیشن برنده اسکار باشد. از سال ۲۰۰۲ که جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن راه‌اندازی شد، از ۱۶ برنده جایزه انی بهترین فیلم بلند انیمیشن ۱۱ برنده جایزه اسکار این بخش را هم دریافت کرده‌اند. در شش سال گذشته، چهار برنده جایزه انی بهترین فیلم بلند انیمیشن و جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن یکی بوده است، از جمله سال گذشته که “زوتوپیا” از شرکت والت دیزنی فیچر انیمیشن هر دو جایزه را برد. دو سال پیش هم “پشت رو” تولید شرکت پیکسار برنده هر دو جایزه شد.

جامعه بین‌المللی فیلم انیمیشن از سال ۲۰۱۵ بخش فیلم بلند انیمیشن را به دو قسمت تقسیم کرد که بخش دوم، بهترین فیلم بلند انیمیشن مستقل است. امسال این جایزه به “نان‌آور” (Breadwinner) از شرکت جی‌کیدز رسید که با ۱۰ نامزدی بعد از “کوکو” بیشترین نامزدی را کسب کرده بود.

“نان‌آور” به کارگردانی نورا تومی از “کارتون سالون” ایرلند داستان دختری جوان است که در افغانستان تحت رژیم طالبان بزرگ می‌شود. آنجلینا جولی مدیر تولید پروژه است.

“در این گوشه دنیا” از شرکت شاوت! فکتوری، انیمیشن دستی “ونسان مهربان” و دو فیلم دیگر جی‌کیدز، “شاهزاده خواب‌زده” و “روباه بد گنده و قصه‌های دیگر” در کنار “نان‌آور”، دیگر نامزدهای بخش بهترین فیلم بلند انیمیشن مستقل بودند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *