رونمایی از پوستر بخش سینمای سعادت جشنواره جهانی فیلم فجر

پوستر بخش مسابقه سینمای سعادت سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی شد.

سینما فستیوال
به گزارش سینما فستیوال ، پوستر بخش مسابقه سینمای سعادت سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با طراحی حمیدرضا بیدقی رونمایی شد.
در بخش مسابقه سینمای سعادت ۱۵فیلم بلند و ۱۵فیلم کوتاه حضور خواهند داشت که ۱۲فیلم خارجی و ۳فیلم ایرانی در هر بخش را شامل می شود.
تا این لحظه فیلم‌هایی از قزاقستان، ترکیه، ایتالیا، چین، اسلووانی، بلغارستان، افغانستان، کره، انگلیس، آلمان، مصر، فرانسه، عراق، فلسطین، تایوان، هند، گرجستان، روسیه، لبنان از میان آثار رسیده به دبیرخانه در فهرست انتخاب اولیه بخش مسابقه هستند.
با توجه به اینکه ثبت نام تا اول مارس مصادف با ۱۰اسفند ادامه دارد پس از این تاریخ لیست انتخاب های قطعی اعلام می شود.
طبق اعلام فراخوان جشنواره، فیلم‌های بخش مسابقه سینمای سعادت باید اولین نمایش خود در منطقه آسیای میانه و خاورمیانه را با جشنواره جهانی فیلم فجر ایران تجربه کنند.
شرط حضور فیلم‌های بلند ایرانی نیز آن است که تا پیش از جشنواره اکران نشده باشند و در هیچ جشنواره بین‌المللی نیز شرکت نکرده باشند. فیلم‌های ایرانی که هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند نیز برای درخواست شرکت در جشنواره جهانی تا اول مارس(دهم اسفندماه) فرصت دارند. پنج داور خارجی ودو داور ایرانی بخش مسابقه بین‌الملل ، سی‌  و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر را قضاوت می‌کنند.
در این بخش یک سیمرغ زرین بهترین فیلم و پنج سیمرغ سیمین در رشته‌های کارگردانی، فیلمنامه، بازیگر مرد، بازیگر زن و جایزه ویژه  دستاورد هنری در یکی از زمینه ‎‌  های فیلمبرداری، تدوین، موسیقی، طراحی لباس و یا طراحی صحنه اهدا می‌شود.
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، ۱۹تا ۲۷آوریل ۲۰۱۸ (۳۰فروردین تا ۷اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سید رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *