پنجشنبه عصر به وقت ایران اسامی نامزدهای جوایز سینمایی گلدن گلوب2015 (Golden Globe) در بخش سینما اعلام شد.

Golden Globe statues

به گزارش سینما فستیوال ، فهرست نامزدهای این دوره جوایز گلدن گلوب در بخش سینما به شرح زیر است:
بهترین فیلم درام:

“بچگی” Boyhood، “شکارچی روباه” Foxcatcher، “بازی تقلید” The Imitation Game، “سلما” Selma، “نظریه همه چیز” The Theory Of Everything

بهترین بازیگر مرد درام:

استیو کارل، “Foxcatcher” / بندیکت کامبربچ، “The Imitation Game” / جیک جیلنهال، “Nightcrawler” / دیوید اویلوو، “Selma” / ادی ردمین، “The Theory Of Everything”

بهترین بازیگر زن درام:

جنیفر آنیستن، “Cake” / فلیسیتی جونز، “The Theory Of Everything” / جولین مور، “Still Alice” / رزاموند پایک، “Gone Girl” / ریس ویترسپون، “Wild”

 

بهترین فیلم موزیکال یا کمدی:

“بردمن” Birdman، “هتل بزرگ بوداپست” The Grand Hotel Budapest، “در جنگل” Into The Woods ، “سنت وینسنت”  Into The Woods و Pride

بهترین بازیگر مرد موزیکال یا کمدی:

رالف فاینس، “The Grand Budapest Hotel” / مایکل کیتن، “Birdman” / بیل موری، “St. Vincent” / واکین فینیکس، ” Inherent Vice” / کریستوف والتس، “Big Eyes”

بهترین بازیگر زن موزیکال یا کمدی:

ایمی آدامز، ” Big Eyes” / امیلی بلانت برای ” Into the Woods” / “جولین مور، “Maps to the Stars” / کوونژنی والیس، ” Annie” / هلن میرن، « The Hundred-Foot Journey”

 

بهترین کارگردان:

وس اندرسن، “The Grand Budapest Hotel” / دیوید فینچر، “Gone Girl” / آوا دوورنی، Selma” / آلخاندرو گونزالس ایناریتو، “Birdman” / ریچارد لینکلیتر، “Boyhood”

 

بهترین بازیگر مرد مکمل:

رابرت دووال، ” The Judge” / ایتن هاوک، ” Boyhood” / ادوارد نورتن، ” Birdman” / مارک روفالو، ” Foxcatcher” / جی. کی. سیمونز، ” Whiplash”

بهترین بازیگر زن مکمل:

پاتریشیا آرکت، “Boyhood” / جسیکا چاستین، ” A Most Violent Year” / کایرا نایتلی، ” The Imitation Game” / اما استون، “Birdan” / مریل استریپ، “Into The Woods”

 

بهترین فیلمنامه:

وس اندرسن، ” The Grand Budapest Hotel” / جیلیان فیلین، “Gone Girl” / آلخاندرو گونزالس ایناریتو، نیکلاس جیاکوبون، الکساندر دینلاریس و آرماندو بو، “Birdman” / ریچارد لینکلیتر، “Boyhood” / گراهام مور، “The Imitation Game”

 

بهترین موسیقی:

“The Imitation Game”، ” The Theory of Everything”، ” Gone Girl”، ” Birdman”، ” Interstellar”

بهترین ترانه:

“چشمان بزرگ” از فیلم “Big Eye” (لانا دل ری) / “افتخار” از فیلم “Selma” (جان لجند و کامان) / “Mercy Is” از فیلم “Noah” (پتی اسمیت و لنی کی) / “فرصت” از فیلم “Annie” (گرگ کرستین، سیا فرلر، ویل گلاک) / “Yellow Flicker Beat” از فیلم ” Hunger Games, Mockingjay – قسمت 1″ (لرد)

 

بهترین فیلم خارجی‌‌زبان:

“Force Majeure”، روبن اوستلوند (سوئد) / “Gett: The Trial of Viviane Amsalem”، رونیت الکابتز و شلومی الکابتز (فرانسه) / “Ida”، پاول پاولیکوفسکی (لهستان) / “Leviathan”، آندری زویاگینتسف (روسیه) / “Tangerines”، زازا اوروشادزه (استونی)

 

بهترین فیلم انیمیشن:

Big Hero 6 , The Book of Life, The Boxtrolls, How to Train Your Dragon 2 , The LEGO Movie