27مین جشنواره فیلم کودک و نوجوان

به گزارش سینما فستیوال، فهرست کامل برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان به این شرح زیر است.

**برندگان بخش مسابقه سینمای ایران

** کاندیداهای دریافت پروانه زرین بهترین فیلم بلند:

گنجشکک اشی‌مشی به تهیه‌کنندگی وحید نیکخواه‌آزاد

عملیات مهدکودک به تهیه‌کنندگی رویا شریف

تنهای تنهای تنها به تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری

او خوب سنگ می‌زند به تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری

* دیپلم افتخار بهترین فیلم (تهیه‌کننده) اهدا می‌شود به: خانم رویا شریف برای تهیه‌کنندگی فیلم عملیات مهدکودک

* پروانه زرین بهترین فیلم (تهیه‌کننده) اهدا می‌شود به: آقای ادریس عبدی‌پور برای تهیه‌کنندگی فیلم تنهای تنهای تنها

ب) کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین کارگردان:

تنهای تنهای تنها به کارگردانی احسان عبدی‌پور

گنجشکک اشی مشی به کارگردانی آقایان وحید نیکخواه‌آزاد، غلامرضا رمضانی، مسعود کرامتی

سفر زمان به کارگردانی امیرشهاب رضویان

* پروانه زرین بهترین کارگردانی اهدا می‌شود به: آقای احسان عبدی‌پور کارگردان فیلم تنهای تنهای تنها

** کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین فیلمنامه‌نویس:

او خوب سنگ می‌زند (سیدهادی محقق)

گنجشکک اشی مشی (وحید نیکخواه آزاد)

تنهای تنهای تنها (احسان عبدی‌پور)

* پروانه زرین بهترین فیلمنامه اهدا می‌شود به: آقای سید هادی محقق فیلمنامه‌نویس او خوب سنگ می‌زند

** پروانه زرین بهترین فیلمنامه اقتباسی: هیئت داوران در این بخش جایزه‌ای را اختصاص نداد.

** کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان:

میثم فرهومند برای فیلم تنهای تنهای تنها

نگار نیکخواه‌آزاد برای فیلم گنجشکک اشی مشی

*دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان اهدا می‌شود به: خانم نگار نیکخواه‌آزاد برای بازی در فیلم گنجشکک اشی‌مشی

*پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان اهدا می‌شود به: آقای میثم فرهومند برای بازی در فیلم تنهای تنهای تنها

** کاندیدای دریافت پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری:

آقایان امیر و کامران سحرخیز برای فیلم سفر زمان

آقایان ناصر چشم‌آذر و امیررضا معتمدی برای فیلم عملیات مهدکودک

* دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی و هنری اهدا می‌شود به: آقای ناصر چشم‌آذر برای ساخت موسیقی فیلم عملیات مهدکودک و آقای امیررضا معتمدی برای ساخت جلوه‌های بصری فیلم عملیات مهدکودک

* پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری اهدا می‌شود به آقایان امیر و کامران سحرخیز برای ساخت جلوه‌های بصری فیلم سفر زمان

* پروانه زرین جایزه ویژه هیئت داوران اهدا می‌شود به: آقایان غلامرضا رمضانی، مسعود کرامتی، وحید نیکخواه‌آزاد سازندگان فیلم گنجشکک اشی‌مشی

** پروانه زرین جایزه شهید بهنام محمدی اهدا می‌شود به: امیرحسین رفیعا برای بازی در فیلم تابستان طولانی

** جایزه ویژه داوران کودک و نوجوان اصفهان اهدا می‌شود به عملیات مهدکودک (رویا شریف)

جایزه ویژه یونیسف برای فیلم سفر زمان

هیات داوران یونیسف متشکل از مهتاب کرامتی ، بهاره یگانه فر ، پانته آ معصومی ، فرشته طائرپور و جعفر گودرزی جایزه ویژه خود را به تازه ترین ساخته رضویان اهداء نمود.

**برندگان بخش بین الملل جشنواره

پروانه زرین بهترین فیلم بلند: او خوب سنگ می‌زند (ابراهیم اصغری)

پروانه زرین بهترین کارگردانی: او خوب سنگ می‌زند (هادی محقق)

پروانه زرین بهترین فیلمنامه: تنهای تنهای تنها (احسان عبدی‌پور)

پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه: ماتیلده (ویتو پالمی‌یری)

پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان: اوشین (کوکونه هامادا)

پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری: خانه‌ای با برجک (اوا نیمان)

پروانه زرین بهترین فیلم آسیایی: اوشین (توشیاکی ناکازاوا و نوریوکی مارویاما)

جایزه ویژه هیئت داوران: خانه‌ای با برجک (اوا نیمان)

پروانه زرین بهترین اثر پویانمایی بلند: ملکه برفی (یوری موسکوین، سرگی راپوپورت)

پروانه زرین بهترین فیلم داوران کودک و نوجوان: جک کشاورز (آریان ویلشوت)

*جایزه فیلم ویژه سیفژ: گنجشکک اشی‌مشی (وحید نیکخواه‌آزاد)

** برندگان بخش ویدیویی بلند و نیمه‌بلند

ـ پروانه زرین بهترین اثر بلند: تعطیلات دوست‌داشتنی (سید وحید حسینی)

– پروانه زرین بهترین اثر کوتاه و نیمه‌بلند: لچک (هایده مرادی)

ـ دیپلم افتخار بهترین اثر کوتاه و نیمه‌بلند: گره (اعظم نجفیان)

ـ.دیپلم افتخار بهترین اثر کوتاه و نیمه‌بلند: حنانه (داریوش قزبانی)

ـ پروانه زرین بهترین فیلمنامه: مرد کوچک (مسعود شاه‌محمدی)

ـ دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان: 

. تعطیلات دوست‌داشتنی (عرفان برزین، تانیا جلالیان)

. مرد کوچک (محمد فولادی)

. پاییز در ایوان خانه نشسته است (محسن صیفی، الهام ترک کوهسار)

. آخرین نفر (میثم فرهومند)

. پیوند (عرشیا صادقی)

* پروانه زرین بهترین فیلم ویژه هیئت داوران: آخرین نفر (مهرداد موفق)

دیپلم افتخار جایزه ویژه هیئت داوران، شهر امید و آرزو (امیر مشهدی‌عباس)

ـ پروانه زرین بهترین کارگردانی: پاییز در ایوان خانه نشسته است (اکبر شهبازی)

ـ دیپلم افتخار بهترین کارگردانی: پیوند (سعید ابراهیمی‌فر)

**برندگان بخش آثار ویدیویی کوتاه و نیمه‌بلند:

*پروانه زرین بهترین اثر کوتاه یا نیمه‌بلند (کارگردان): لچک (هایده مرادی)

دیپلم افتخار: گره (اعظم نجفیان)

دیپلم افتخار: حنانه (داریوش غذبانی)

**برندگان بخش پویانمایی کوتاه و نیمه‌بلند:

پروانه زرین بهترین اثر کوتاه یا نیمه بلند (کارگردان): حکایت کلاه غیبی (فاطمه جعفری)

پروانه زرین بهترین کارگردانی (اثر کوتاه یا نیمه بلند): گار (علیرضا مهاجر)

پروانه زرین جایزه ویژه هیئت داوران: بچه گربه (شیوا صادق اسدی)