برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان

جشنواره کودک بیست و ششم

در بخش مسابقه ویدیویی این جشنواره، پروانه زرین بهترین اثر بلند به ‘علی حجازی مهر’ برای فیلم ‘قصه من ودوچرخه بابام’ اهدا شد.

در همین بخش دیپلم افتخار به ‘عباس زارع’، ‘مرتضی میرشفیع’ برای فیلم ‘شب طولانی’ تقدیم شد.

پروانه زرین بهترین اثركوتاه ویدیویی نیز به ‘فریدون نجفی’ برای فیلم ‘خروسك ‘ اهدا شد.

بر همین اساس، دیپلم افتخار این بخش به ‘بهروز باقری’ برای فیلم ‘تولد یك عروسك و ‘محمود كیانی فلاورجانی’ برای فیلم ‘زاغ و روباه’ اهدا شد.

در بخش فیلمنامه نیز پروانه زرین بهترین فیلمنامه به ‘سجاد امیر یزدانی’ برای فیلمنامه ‘در اعماق خطوط ‘ تعلق گرفت.

دیپلم افتخاراین بخش نیز به ‘غلامرضا رمضانی’ برای فیلم ‘عملیات كركس ‘ اهدا شد.

پروانه زرین بهترین بازیگر كودك و نوجوان آثار ویدیویی نیز به ‘تارا بهزادی فركاكوتی’ اهدا شد.

دیپلم افتخاراین بخش نیز به ‘مائده سالمی’ برای فیلم ‘سجاده’، ‘پارسا قره خانلو’ برای فیلم ‘مزرعه كودكی’، ‘احمد رضا متین فر’ برای فیلم ‘قصه من و دوچرخه بابام’، ‘برانوش سیف الهی’ برای فیلم ‘قدر آن روزها’ و ‘علی اكبر برزگر’ برای فیلم ‘مرادو’ اهدا شد.

در این بخش پروانه زرین جایزه ویژه هیات داوران به ‘شهرزاد سالمی’ كارگردان فیلم ‘سجاده’ اهدا شد.

پروانه زرین بهترین كارگردانی نیز به ‘فرهاد مهرانفر’ برای فیلم ‘شعله در باد’ تعلق گرفت.

دیپلم افتخاراین بخش به ‘حمید نعمت الله’ برای فیلم ‘لب دریا’ تعلق گرفت.

در ادامه برگزیده های بخش سینمای بین الملل نیز معرفی شدند.

در این بخش داوران كودك و نوجوان بخش بین الملل جایزه ویژه هیات داوران را به ‘سیدعلیرضا گلپایگانی’ و ‘بهنام دلداده’ كارگردانان فیلم ‘آقای مهربان ‘ اهدا كردند.

در این بخش جایزه بهترین پویا نمایی كوتاه یا نیمه بلند به’ خط قرمز’ به كارگردانی و تهیه كنندگی ‘مونا عبدالله شاهی’ و بهترین پویانمایی بلند به ‘روز كلاغ ها ‘ به تهیه كنندگی ‘ویلیام پیكو’ و ‘مارك ژوسه’ محصول مشترك فرانسه و بلژیك اهدا شد.

‘ولودیمیر دیاجیلف’ رییس كمیته سازماندهی جشنواره فیلم نوجوان ‘دیتیاتكو’ از اكراین و ‘وینوند گاناترا’ كارگردان ‘هارون آرون’ و برنده جشنواره فیلم كودك از كشور هند به همراه ‘رسول صدرعاملی’ فیلمسازسینمای كشورمان داوران سیفژ در جشنواره فیلم جایزه سازمان جهانی سینمای كودك و نوجوان را به ‘راه های جاودانه زیستن’ ساخته ‘گوستافو رون’ محصول اسپانیا و بریتانیا تقدیم كردند.

پروانه زرین كودك و مقاومت نیزبه فیلم ‘چتر سبز’ ساخته ‘ناصر رفایی’ رسید.

در این بخش لوح تقدیر بهترین فیلم به ‘چتر سبز’ به تهیه كنندگی و كارگردانی ناصر رفایی و پروانه زرین بهترین فیلم آسیایی به فیلم ‘بوتا’ ساخته ‘ایلغار نجف’ از آذربایجان رسید.

هیات داوران بخش بین الملل سپس پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری را به گوستاوو رون كارگردان ‘راه های جاودانه زیستن’ مشترك اسپانیا، بریتانیا و بهترین بازیگر را به ‘آناستاسیا مولوتیلوفا’ برای فیلم ‘عروسك بازی’ از روسیه اهدا كردند.

پروانه زرین بهترین فیلم كوتاه نصیب ‘آدم یكدنده’ و كنترل از راه دور’ به كارگردانی ‘هلیو ویه لانونز’ از برزین و جایزه بهترین فیلمنامه به ‘رهبر قنبری’ برای ‘روییدن در باد’ اهدا شد.

هیات داوران بخش بین الملل همچنین ‘لولو’ را برای كارگردانی فیلم ‘زندگی پر از شگفتی است’ از تایوان را به عنوان بهترین كارگردان برگزیدند.

فیلم ‘ای كاش ‘از ژاپن به كارگردانی ‘كنتارو كوئیكه’ و ‘هیجیری تاگوچی’ جایزه بهترین فیلم بخش بین الملل جشنواره را به خود اختصاص داد.

جوایز بخش مسابقه پویانمایی جشنواره فیلم كودك نیزاهدا شد.

در این بخش پروانه زرین بهترین اثركوتاه یا نیمه بلند به ‘معین صمدی’ كارگردان فیلم ‘آواز شب ‘ اهدا شد.

دیپلم افتخاراین بخش نیز ‘نیما غضنفری’ برای فیلم ‘ماهیگیر’، ‘مونا عبداله شاهی’ برای فیلم ‘خط قرمز’ و ‘حامد اكرمی’ برای فیلم ‘كرماندو’ اهدا شد.

پروانه زرین بهترین كارگردانی اثر كوتاه یا نیمه بلند نیز به ‘هادی یقین لو’ برای فیلم ‘چرا این تلفن زنگ نمی زند’ تقدیم شد.

دیپلم افتخاراین بخش نیز به ‘آزاده معزی’ برای فیلم ‘ننه كلاغه و روباهه’و ‘رامین رهبر’ برای فیلم ‘تراز’وامیر مهران برای فیلم ‘شب گوسفند’ اهدا شد.

پروانه زرین جایزه ویژه هیات داوران این بخش نیز به ‘فرنوش عابدی’ برای فیلم ‘وال استریت’ رسید.

درادامه جایزه هیات داوران بخش كودك و نوجوان ایرانی توسط ‘سید جواد هاشمی’ بازیگر سینما و ‘مسعود بهنام’ از متخصصان حوزه صدای فیلم به ‘وحید نیكخواه آزاد’ كارگردان فیلم ‘فرزند خوانده’ اهدا شد.

در بخش مسابقه سینمای ایران، فیلم ‘گورداله و عمه غولی’ عنوان بهترین فیلم و ‘نادره تركمانی’ كارگردان این فیلم نیز به عنوان بهترین كارگردان این جشنواره را به خود اختصاص داد.

پروانه زرین بهترین فیلم به تهیه كننده فیلم ‘گورداله و عمه غولی’ به نادره تركمانی تعلق گرفت.

دیپلم افتخار این بخش نیز به تهیه كننده فیلم ‘فرزند خوانده’ كاری از وحید نیكخواه آزاد داده شد.

پروانه زرین بهترین كارگردانی نیز به خانم ‘نادره تركمانی’ كار گردان فیلم گورداله و عمه غولی تعلق گرفت.

دیپلم افتخار ای بخش به ‘ناصر رفایی’ برای فیلم ‘چتر سبز’ و ‘حسن آقا كریمی’ برای فیلم ‘آقای مدیر’ داده شد.

پروانه زرین بهترین فیلمنامه این بخش سینمای ایران نیز وحید نیكخواه آزاد برای فیلم نامه ‘فرزند خوانده’ داده شد.

دیپلم افتخاراین بخش نیز به ‘رضا حیدر نژاد’ برای فیلم نامه’ آقای مدیر’ و ‘خسرو صالحی’ و نادره تركمانی برای فیلم نامه ‘گورداله و عمه غولی’ تعلق گرفت.

پروانه زرین بهترین بازیگر كودك و نوجوان این بخش به ‘محمد جواد سلام پور’ برای برای بازی در فیلم ‘برزگ مرد كوچك’ و’ارشیا صادقی’ نیز برای فیلم فرزند خوانده اهدا شد.

در این بخش دیپلم افتخار بازیگری به ‘علی غفوری فرد’ برای ‘چتر سبز’ و’علی رضا مظفری’ برای فیلم ‘فرزند خوانده’ داده شد.

پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری این بخش به جلوه های ویژه فیلم ‘گورداله و عمه غولی’ به ‘مجید یوسفی زاده’ داده شد.

پروانه زرین جایزه ویژه هیات داوران سینمای ایران به فیلم ‘فرزند خوانده’ اثروحید نیكخواه آزاد تعلق گرفت.

در بخش موسیقی دیپلم افتخاربه ‘بهنود یخچالی’ برای موسیقی فیلم ‘گورداله و عمه غولی’ تعلق گرفت.

در بخش طراح و سازنده عروسك ‘فاطمه سوزنگر’ ,’نیلوفر رفیعی’ ‘گورداله و عمه غولی’ دیپلم افتخار گرفتند.

دیپلم افتخار مدیر فیلمبرداری به ‘پیام آزادی’ برای فیلم’ قبیله من’ و ‘فرشاد محمدی’ مدیر فیلمبرداری فیلم ‘فرزندخوانده’ داده شد.

جایزه شهید ‘بهنام محمدی ‘ جشنواره نیز به تهیه كننده فیلم ‘بزرگ مرد كوچك’ خانم ‘پروانه مرزبان’ تعلق گرفت.

جوایز ویژه’ یونیسف و محمد الدوره ‘ نوجوان شهید فلسطینی’ در بخش بین الملل به فیلم ‘مروارید’ كاری از ‘سیروس حسن پور’ رسید.

‘محمد المنیر صفی الدین’ نماینده یونیسف از وحید نیكخواه آزاد كارگردان فیلم فرزند خوانده تقدیر و جایزه ویژه این سازمان را به فیلم ‘مروارید’ ساخته سیروس حسن پور اهدا كرد.

در مراسم اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان ازعروسك كلاه قرمزی و سازندگان این فیلم ‘ایرج طهماسب ‘و ‘حمید جبلی’ تقدیر شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *