برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

بخش جنبی

برگزیدگان مجله فیلم کوتاه
صدا: کاظم ملایی و مجتبی اسماعیل‌زاده برای منها
تدوین: عاطفه خادم‌الرضا برای طنین
تصویربردار: هومن بهمنش و اشکان اشکانی برای مجموعه آثار
فیلمنامه: توفیق امانی برای اینجا جاده‌ها پایان ندارند
کارگردان: هومن سیدی برای تمام وسایل شخصی من جابجا شده
داستانی: تمام وسایل شخصی من جابجا شده هومن سیدی
تجربی: نیما عباس‌پور برای جدول و روزنامه و…
جایزه ویژه: کاظم ملایی برای منها
داوران: آراز بارسقیان، محسن سوهانی، محمد صوفی، هادی علی‏پناه و میترا مهتریان

برگزیدگان انجمن نویسندگان و منتقدان سینمایی
سیدحامد نوبری برای مستند فقط کمی نور
کیانوش و داریوش دالوند برای انیمیشن کودک و اشغالگر
رضا جوانشیر برای فیلم داستانی هیچکاک با سالاد فصل

برگزیدگان هیات داوران دانشجویی
مهین جواهریان برای انیمیشن بارون می‌یاد جر جر

برگزیدگان بخش ملی

چشم‌انداز سرزمین زیبای ما
دیپلم افتخار به مسیر بودن ساخته کاوه بهرامی‌مقدم
تندیس و 30 میلیون ریال به جمال اسکویی برای زنده رود
تندیس بهترین فیلمنامه و 25 میلیون ریال به حسن نقاشی برای وایو
نقاشی هنگام دریافت این جایزه گفت: از معاونت سینمایی جواد شمقدری که اینجا هستند می‌خواهم به مستندسازان این فرصت را بدهند تا درباره فرهنگ و تاریخ و تمدن کشورشان فیلم بسازند.
تندیس بهترین تحقیق و پژوهش به همراه 25 میلیون ریال اهدا شد به امیررضا سالاری برای صاحبقرانیه

آئین مهر
دیپلم افتخار به کاوه قهرمان برای یاد یک روز
دیپلم افتخار به محمد رشیدی برای هیس شوالیه‌های کوچولو دارن عاشق خدا می‌شن
تندیس و 20 میلیون ریال اهدا شد به سالم صلواتی برای رویاهای برفی
تندیس بهترین فیلمنامه و 20 میلیون ریال عارف نامور برای ما در راهیم

استعداد جوان
دیپلم افتخار به شهرام ابراهیمی برای ریسمان
دیپلم افتخار به محمد کاظم‌زاده مژدهی برای قصه قبر ننه

بهترین فیلم مستند
دیپلم افتخار به محمدحامد ستاری برای بعد از کنکور

بهترین فیلم پویانمایی
دیپلم افتخار به فرنوش عابدی برای بن‌بست
دیپلم افتخار به هدی اصفهانی برای چتر رنگی

بهترین فیلمنامه
دیپلم افتخار به علی زرنگار برای شدن
دیپلم افتخار به بهرام توکلی برای تمام وسایل شخصی من جابجا شده

بهترین تحقیق و پژوهش
دیپلم افتخار به لقمان خالدی برای و من مسافرم
دیپلم افتخار به سعید قوامی برای چراغی که روشن شد

بهترین تصویربردار
دیپلم افتخار به کاظم ملایی برای منها
دیپلم افتخار به محمدرضا جهان‌پناه برای آخرین ناخدا

بهترین صدا
دیپلم افتخار به فرشید فرجی برای منطقه مرزی
دیپلم افتخار به بابک بهداد برای چراغی که روشن شد

بهترین تدوین
دیپلم افتخار به ابراهیم سعیدی برای افسون
دیپلم افتخار به فرحناز شریفی برای گم و گور

بهترین فیلم تجربی
دیپلم افتخار به هوشمند ورعی برای سوت زدن زیر آب
دیپلم افتخار به فرشید اخلاقی‌پور برای تالار عروسی بوف کور

بهترین فیلم انیمیشن
دیپلم افتخار به سارا نامجو برای صخره
دیپلم افتخار به مجید بلادپس برای ماه و سنگ

بهترین مستند
دیپلم افتخار به لقمان خالدی برای و من مسافرم
دیپلم افتخار به محمدرضا فرزاد برای گم و گور
مرغ سحر
ساخته مهدی باقری

بهترین فیلم داستانی
دیپلم افتخار به علی زرنگار برای شدن
دیپلم افتخار به نقی نعمتی برای آن دو
نعمتی هنگام دریافت این جایزه از جواد شمقدری معاونت سینمایی درخواست کرد که به وضعیت مصطفی کرمی تصویربردار حادثه‌دیده سینمای کوتاه رسیدگی شود.

دیپلم افتخار ویژه این بخش اهدا شد به زنده یاد پیمان ابدی برای بازی در فیلم کوتاه رادیولوژی یک پرتره ساخته امیر توده روستا.
توده روستا هنگام دریافت این جایزه گفت: دوست داشتم پیمان ابدی بود و خودش این جایزه را می‌گرفت. ابدی هدیه خداوند به سینمای ایران بود و فکر می‌کنم چون قدرش را ندانستیم از ما پسش گرفت.
همچنین در این بخش محمدعلی محمدی برای بازی در فیلم رویاهای برفی دیپلم افتخار گرفت.

بهترین مجری طرح یا تهیه‌کننده
دیپلم افتخار به انجمن سینمای جوانان سنندج
دیپلم افتخار به انجمن سینمای جوانان بوشهر
همچنین لوح تقدیر از سوی علی افراشته به کریم فائقیان مدیر دفتر بوشهر اهدا شد.
تندیس و 15 میلیون ریال اهدا شد به سعید رشتیان

بخش بین‌الملل

اکو
لوح جشنواره و 1000 یورو اهدا شد به آیان از قرقیزستان

ملل مسلمان
تندیس جشنواره و 3000 یورو اهدا شد به جا به جا و نامرئی از پاکستان
لوح افتخار به محمدعلی افتخارنیا برای به دنبال او

آسیا
یه روز قشنگ برفی ماهایا پطروسیان و امیر توده روستا
پطروسیان و توده روستا هنگام دریافت این جایزه از کم توجهی به فیلم‌شان در بخش ملی گلایه کردند.

بهترین موضوع فیلم
خونسردی از کره جنوبی
بارون می‌یاد جر جر به مهین جواهریان

در جستجوی حقیقت
همه روزها مثل هم نیست از اسلونی
سایه‌ها از فنلاند

بهترین مستند
نام تو چیست از ایتالیا

بهترین انیمیشن
چهره از مجارستان

بهترین فیلم تجربی
منها ساخته کاظم ملایی

بهترین فیلم داستانی
آخرین لذت بزرگ از اسکاتلند

جایزه ویژه هیات داوران
هر روز روز ماهی‌هاست از نروژ

استعداد جوان
تندیس و 10 میلیون ریال اهدا شد به توفیق امانی برای اینجا جاده‌ها پایان ندارند
تندیس و 10 میلیون ریال برای بهترین مستند اهدا شد به سیدحامد نوبری برای فقط کمی نور
تندیس و 10 میلیون ریال برای بهترین انیمیشن اهدا شد به امیر مهران برای شهر خاموش
تندیس و 12 میلیون ریال برای بهترین فیلمنامه اهدا شد به عبدالرحیم صاحب الفصول برای یک نفس
تندیس و 12 میلیون ریال برای بهترین تحقیق و پژوهش اهدا شد به مهدی باقری برای مرغ سحر
تندیس و 12 میلیون ریال برای بهترین تصویربرداری اهدا شد به اشکان اشکانی
تندیس و 12 میلیون ریال برای بهترین صداگذاری اهدا شد به حسین مهدوی برای شهر خاموش
تندیس و 12 میلیون ریال برای بهترین تدوین اهدا شد به میثم صمدی برای رادیولوژی یک پرتره
تندیس و20 میلیون ریال برای بهترین فیلم تجربی اهدا شد به کاظم ملایی برای منها
تندیس و20 میلیون ریال برای بهترین فیلم انیمیشن اهدا شد به محمدعلی سلیمانزاده برای گرگ و میش
تندیس و20 میلیون ریال برای بهترین فیلم داستانی اهدا شد به هومن سیدی برای تمام وسایل شخصی من جا به جا شده

جایزه اقتباس ادبی
تندیس و 12 میلیون ریال اهدا شد به محمدعلی سلیمانزاده برای گرگ و میش

بهترین فیلم به معنای مطلق
تندیس جشنواره و 40 میلیون ریال اهدا شد به محمدرضا فرزاد برای گم و گور

جایزه ویژه هیات داوران
10 میلیون ریال اهدا شد به مهین جواهریان برای بارون می‌یاد جر جر

جایزه تماشاگران
دیپلم افتخار به طور مشترک اهدا شد به توفیق امانی برای اینجا جاده‌ها پایان ندارند و محمد کاظم‌زاده مژدهی برای قصه قبر ننه