کودک بیست و چهارم

مسابقه سینمای بین الملل

بخش مسابقه آثار پویانمایی کوتاه
۱/    پروانه زرین بهترین کارگردانی به اثر پویانمایی کوتاه گمشده و بازیافته به کارگردانی فیلیپ هانت از انگلستان
۲/    پروانه زرین بهترین اثر پویانمایی کوتاه برای فیلم کشاورز و روبات به کارگردانی عبدالله علیمراد از ایران

بخش مسابقه آثار پویانمایی بلند
۱/    پروانه زرین بهترین کارگردانی پویانمایی بلند برای فیلم دلفین، داستان یک رویاپرداز به کارگردانی ادورادو شولِت محصول کشورهای آلمان، پرو و ایتالیا
۲/    جایزه ویژه هیأت داوران پروانه زرین به بهترین اثر پویانمایی بلند زکریای رازی به کارگردانی فرشاد شفیعی از ایران
۳/    پروانه زرین بهترین اثر پویانمایی بلند به پرندگان یاسمن به کارگردانی سولافا حجازی از کشور سوریه

بخش مسابقه فیلم های کوتاه
۱/    پروانه زرین بهترین کارگردانی فیلم کوتاه برای سه فیلم سه در سه به کارگردانی نونو روخا از پرتغال
۲/    جایزه ویژه هیأت داوران بهترین فیلم کوتاه به فیلم گوریل به کارگردانی هانا برگ هولم از فنلاند
۳/    پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه زمین فوتبال به کارگردانی جلال نصیری هانیس از ایران

بخش مسابقه فیلم های بلند
۱/    پروانه زرین بهترین دستاورد فنی، هنری توام با خلاقیت به باریس اوزبیک برای فیلم عسل به کارگردانی سمیح کاپلان اوغلو از کشور ترکیه و آلمان
۲/    پروانه زرین بهترین بازیگر نوجوان به سائه رون کیم برای فیلم زندگی کاملا نو به کارگردانی اونی لوکونت از فرانسه و کره جنوبی
۳/    پروانه زرین بهترین فیلم آسیا برای فیلم دانشجوی بی خانمان به کارگردانی تومو یوکی فورو مایا به تهیه کننده فیلم مانور اینو ایه و شینوسکه اینگوچی از ژاپن
۴/    پروانه زرین بهترین فیلمنامه به پل مار و اولریش لینِر برای فیلم رویای لیپل به کارگردانی لارس بوشِل از آلمان
۵/    پروانه زرین بهترین کارگردانی به اونی لوکونت برای فیلم زندگی کاملا نو از کشور فرانسه و کره جنوبی
۶/    جایزه ویژه هیأت داوران پروانه زرین بهترین فیلم به کارگردان فیلم نخودی آقای جلال فاطمی از ایران
۷/    پروانه زرین بهترین فیلم بلند برای فیلم زندگی کاملا نو به کارگردانی اونی لوکونت به تهیه کنندگان فیلم لوران لاووله و پانگ دونگ لی و جون دونگ لی از کشورهای فرانسه و کره جنوبی

بخش مسابقه آثار ویدیویی سینمای ایران
بخش پویانمایی کوتاه
۱/    دیپلم افتخار بهترین کارگردانی برای اثر پویانمایی خروس زری پیرهن پری به آقای علی مفضلی
۲/    دیپلم افتخار بهترین کارگردانی برای اثر پویانمایی پرنده و درخت به آقای محمود سلطان پور
۳/    دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین اثر پویانمایی به آقای مهدی خرمیان برای فیلم کیمیاگر

بخش فیلم های کوتاه ویدیویی
۱/    تقدیر ویژه دبیر جشنواره برای اثر کوتاه ویدیویی به فیلم خانواده شمعدانی به غزال انصاری
۲/    تقدیر ویژه دبیر جشنواره برای اثر کوتاه ویدیویی به فیلم گربه ملوس پارک اندیشه به مسیح سیفی
۳/    دیپلم افتخار بهترین کارگردانی برای فیلم کوتاه دفینه به آقای احمد حیاتی
۴/    دیپلم افتخار بهترین و پروانه زرین بهترین کارگردانی برای فیلم کوتاه هوای بسته بندی شده به آقای اکبر تراب پور از همدان

بخش فیلم های نیمه بلند ویدیویی
۱/    دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم نیمه بلند ویدیویی به آقای روح اله اکبری برای فیلم گل های مریم
۲/    دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین کارگردانی برای فیلم نیمه بلند ویدیویی یار دوازدهم به آقای فریدون نجفی

بخش فیلم های بلند ویدیویی
بازیگر کودک و نوجوان
۱/    دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان به خانم پریسا ارسن برای بازی در فیلم گلهای مریم
۲/    دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان به خانم ترگل طیبی برای بازی در فیلم مینی بوس
۳/    دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان برای بازی در فیلم یار دوازدهم به آقای عباس پرویزی

تصویربرداری
•    دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری به آقای مسعود امینی تیرانی برای فیلم تابستان عزیز

فیلمنامه
•    دیپلم افتخار و پروانه زرین به هر یک از نویسندگان فیلمنامه تابستان عزیز آقایان علیرضا محمودی و امیرشهاب رضویان

کارگردانی
۱/    دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم بلند ویدیویی برای فیلم مینی بوس به آقای محسن زارعیان
۲/    دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین کارگردانی فیلم بلند ویدیویی به آقای مسعود کرامتی برای فیلم فقط بیست

جایزه ویژه هیأت داوران
•    آقای امیرشهاب رضویان کارگردان فیلم تابستان عزیز

بهترین فیلم
•    دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین فیلم ویدیویی بلند به فیلم مینی بوس به تهیه کنندگی آقای محسن زارعیان و موسسه رسانه های تصویری

جلوه های ویژه
۱/    دیپلم افتخار بهترین جلوه های ویژه رایانه ای به فیلم نخودی، آقایان رضا فخاریه، رضا انصارین و آلن غازاریان
۲/    دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین دستاوردهای فنی، هنری به خاطر جلوه های ویژه رایانه ای فیلم راز دشت تاران به آقای محمد لطفعلی

بهترین بازیگر کودک و نوجوان
۱/    دیپلم افتخار بهترین بازیگر دختر نوجوان به بازیگر نقش ریحانه برای فیلم خوابهای دنباله دار خانم آرمیتا مرادی
۲/    دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین بازیگر پسر نوجوان به آقای علیرضا مظفری برای فیلم راز موفقیت
۳/    پروانه زرین بهترین بازیگر دختر نوجوان فاطمه ولی محمدی برای فیلم علفزار
۴/    پروانه زرین بهترین بازیگر پسر نوجوان محمدجواد جعفرپور برای فیلم شکارچی شنبه

بهترین فیلمنامه
•    پروانه زرین بهترین فیلمنامه به ناصر رفائی برای فیلمنامه خانه امن است

بهترین کارگردانی
•    پروانه زرین بهترین کارگردانی به ناصر رفائی برای فیلم خانه امن است

جایزه ویژه هیأت داوران
۱/    پروانه زرین بهترین فیلم به کارگردانان فیلم هاتف علیمردانی و محمد لطفعلی برای فیلم راز دشت تاران
۲/    پروانه زرین بهترین فیلم برای فیلم نخودی به خانم فرشته طائرپور به کارگردانی جلال فاطمی

فیلم منتخب داوران کودک و نوجوان
۱/    دیپلم افتخار به بازیگر فیلم شکارچی شنبه آقای محمد جواد جعفرپور
۲/    دیپلم افتخار به کارگردان فیلم راز موفقیت آقای عباس مرادیان
۳/    پروانه زرین بهترین منتخب داوران کودک و نوجوان به فیلم دختران به تهیه کنندگی قاسم جعفری

با سینماگران همدان

  1. دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به آقای مجتبی مطلبی برای فیلم ویدیویی نیمه بلند رد پای زندگی
  2. دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به رامین رهبر به فیلم داستان دو خط
  3. دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین کارگردانی به آرش مینایی برای پویانمایی قلاب راست

جایزه ویژه منتخب تماشاگران
پروانه زرین جایزه ویژه منتخب تماشاگران به فیلم راز موفقیت به تهیه کنندگی عباس مرادیان

منتخب داوران انجمن منتقدان
۱/    تهیه کننده فیلم راز دشت تاران در استفاده از جلوه های ویژه در سینمای کودک به آقای داریوش باباییان
۲/    فیلمنامه فیلم دختران به آقای قاسم جعفری

بخش جنبی
•    سازمان ملی جوانان همدان به فیلم هوای بسته بندی شده ساخته اکبر تراب پور
•    شورای شهر همدان به فیلم های تابستان عزیز ساخته امیر شهاب رضویان و هوای بسته بندی شده ساخته اکبر تراب پور