کودک بیست و سه

 

بهترین فیلم بخش بین الملل
۱/    بهترین فیلم آسیایی “کودک و فرشته” از ایران به کارگردانی مسعود نقاش زاده
۲/    بهترین فیلم نیمه بلند “ورزشکار آماتور” از انگلستان به کارگردانی مارک کراست
۳/    بهترین فیلم ویدئویی بلند “بالهای خوشبختی” از ایران به کارگردانی بهروز شعیبی و فیلم “و کسی در راه است” به کارگردانی رهبر قنبری
۴/    بهترین فیلم پویانمایی “گرگ و میش” از ایران به کارگردانی محمد سلیمانی زاده
۵/    بهترین بازیگر نوجوان به ” مهرشاد اسفندیاری” به خاطر فیلم  “و کسی در راه است
۶/    بهترین فیلمنامه به فیلم  “پیانوی جنگل” از ژاپن به کارگردانی ماسایوکی کوجی ما
۷/    بهترین کارگردان به  “آتالای تاسد یکن” از ترکیه به خاطر فیلم  “مومو
۸/    جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم  “پسرکیهانی” از برزیل
۹/    بهترین فیلم بلند به فیلم  “پیانوی جنگل” از ژاپن

داوران کودک و نوجوان بخش بین الملل
۱/    جایزه ویژه پویانمایی به فیلم “شورش موشها” از اسپانیا به کارگردانی داوید آلخاندرو گن و تهیه کنندگی خوزه مانوئل آبلیرا
۲/    پروانه زرین بهترین اثر ویدئویی به فیلم “مادرهای برفی” از ایران به کارگردانی پیمان نهان قدرتی و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
۳/    پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه به فیلم “نوبت منه” از آلمان به کارگردانی عصمت ارگون و تهیه کنندگی کاته کاسپار
۴/    پروانه زرین بهترین فیلم بلند به فیلم “رنگین کمانی ها” از اندونزی به کارگردانی ریری ریزاو تهیه کنندگی میرالسمانا

فیلم بلند سینمای ایران
۱/    دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به محمد رضا گوهری و مسعود نقاش زاده به خاطر فیلم “کودک و فرشته
۲/    پروانه زرین بهترین کارگردانی به غلامرضا رمضانی به خاطر فیلم “همبازی
۳/    پروانه زرین فیلم بلند به فیلم “کودک و فرشته
۴/    جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم “پرواز مرغابی‌ها
۵/    بهترین فیلم از نگاه مخاطبان فیلم “خاله سوسکه” اثر نادره ترکمانی

بهترین بازیگر کودک و نوجوان
۱/    دیپلم افتخار به پارسا نصیریان برای بازی در فیلم “بال‌های خوشبختی” و سوگل نصرتی برای بازی در فیلم “افسانه خورشید”
۲/    دیپلم افتخار به مونا احمدی برای بازی در فیلم “کودک و فرشته”، ضمن تقدیر از متین حیدرنیا برای بازی در فیلم “مسیر عشق”
۳/    پروانه زرین به محمد جواد جعفر پور برای بازی در فیلم “۱۲ روز”

بهترین اثر ویدئویی بلند سینمای ایران
۱/    جایزه ویژه به فیلم “۱۲ روز” به کارگردانی مصطفی قربان پور
۲/    پروانه زرین بهترین اثر ویدئویی بلند به فیلم “بال‌های خوشبختی” به کارگردانی بهروز شعیبی

آثار ویدئویی نیمه بلند سینمای ایران
۱/    تقدیر از فیلم “هدیه ای به آسمان
۲/    لوح تقدیر و پروانه زرین به فیلم “یه روز قشنگ برفی

فیلم کوتاه سینمای ایران
۱/    تقدیر هیئت داوران این بخش از مصطفی کرمی به خاطر فیلم “بچه های اناران
۲/    دیپلم افتخار به فیلم “لبخند فرشتگان
۳/    دیپلم افتخار به فیلم “هاوری
۴/    دیپلم افتخار به فیلم “خاتون
۵/    پروانه زرین به فیلم “مادرهای برفی

آثار پویانمایی سینمای ایران
۱/    دیپلم افتخار به فیلم “سیب سرخ
۲/    دیپلم افتخار به فیلم “گرگ و میش
۳/    جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم “صندوق شاهد
۴/    پروانه زرین به فیلم “همسایه ات را مخور

منتخب داوران کودک و نوجوان سینمای ایران
•    پروانه زرین به فیلم  “یک وجب از آسمان” به کارگردانی علی وزیریان

بخش جنبی
جایزه استانداری همدان به فیلم “پرواز مرغابی ها” ساخته علی شاه حاتمی
جایزه بنیاد شهید و امور ایثارگران به مسعود نقاش زاده برای فیلم “کودک و فرشته
جایزه ویژه اکو به دو فیلم “مومو” از ترکیه و “نقش و نقاش” ساخته مهدی جعفری از ایران