اولین حضور بین‌المللی سینمای ایران در سال 1393

در شروع سال 93 سینمای ایران در جشنواره هایی نظیر لیتوانی، مسقط عمان و … حضور یافت.

جشنواره فیلم

به گزارش سینما فستیوال، فیلم “زیباتر از زندگی “به کارگردانی “انسیه شاه حسینی” و تهیه کنندگی (سید سعید سیدزاده ) محصول سازمان هنری رسانه ای اوج با موضوع دفاع مقدس در بخش مسابقه هشتمین جشنواره بین المللی فیلم مسقط در عمان با حضور انسیه شاه حسینی به نمایش درآمد.

داستان فیلم به شروع جنگ تحمیلی می پردازد. حسین علم الهدی فرمانده سپاه هویزه به همراه نیروهای مردمی به کمک مردم روستاها می شتابند و مقابل دشمن ایستادگی می کنند. علی رغم مخالفت ها ، نیرو های مخلص ارتش به کمک آنها رفته و در یک عملیات مشترک دوشا دوش هم بر دشمن متجاوز یورش می برند. این فیلم در سی و یکمین جشنواره بین الملی فیلم فجر جایزه ملی سینمای ایران را دریافت کرد.

“بشارت به یک شهروند هزاره سوم ” ساخته (محمد هادی کریمی ) نیز در بخش خارج از مسابقه این جشنواره که از 2 فروردین تا 10 فروردین 93 برگزار شد، به نمایش درآمد.

همزمان با این جشنواره هفته فیلم ایران در مسقط برگزار شد و فیلم‌های “کیفر” (حسن فتحی) “آقا یوسف” (علی رفیعی) و “زندگی خصوصی آقا و خانم میم” (روح الله حجازی) به نمایش درآمد.

حضور فیلم “ندارها “به کارگردانی “محمدرضا عرب” در دومین دوره جشنواره بین المللی راه ابریشم – شهر دوبلین – ایرلند جنوبی، این جشنواره از 28 اسفند 92 آغاز به کار نمود و تا 5 فروردین 93 ادامه داشت.

اکران فیلم های “کاغذ خروس نشان “به کارگردانی “مریم میلانی “در بخش سینمای کودک، فیلم”خوابم می آد ” به کارگردانی (رضا عطاران) در بخش سینمای کمدی و فیلم “خاک و مرجان ” به کارگردانی (سید مسعود اطیابی) در بخش اصلی دهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم لیتوانی (سینمای روز و شب اروپا) ، این جشنواره از اول فروردین 93 آغاز به کار نمود و تا 7 فروردین 93 ادامه داشت.

فیلم “کاغذ خروس نشان “به کارگردانی( مریم میلانی) در موزه ملی هنر – آمریکا در تاریخ‌های 9 و 10 فروردین ماه 93 به نمایش درآمد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *