گزارشی از فیلم‌نامه‌نویسان جشنواره‌ی فجر

حسین مهکام با 3 فیلمنامه، بهرام توکلی‌ و مسعود جعفری جوزانی با 2 فیلمنامه پرکارترین فیلمنامه‌نویسان، سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر هستند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، حسین مهکام علاوه بر فیلم خودش «آزادی مشروط» که در بخش «نگاه نو» حضور دارد‌، در نگارش فیلمنامه «پدر آن دیگری» یدالله صمدی و «چهارشنبه19 آبان» وحید جلیل‌وند‌، مشارکت داشته است.

بهرام توکلی هم که فیلم «من دیگو ماردونا هستم» را در بخش «سودای سیمرغ» دارد، در فیلمنامه «نزدیک‌تر» مصطفی احمدی هم مشارکت داشته است.

مسعود جعفری جوزانی نیز علاوه بر فیلم خودش «ایران برگر» در نگارش فیلمنامه «حکایت عاشقی» احمد رمضان‌زاده هم حضور دارد.

از 28 فیلم حاضر در بخش سودای سیمرغ جشنواره، 19 کارگردان خود فیلمنامه آثارشان را نوشته‌اند.

«اعتراف ذهن خطرناک من» ساخته هومن سیدی‌، «عصریخبندان» ساخته مصطفی کیایی،«مرگ ماهی» ساخته روح الله حجازی‌،«کوچه بی‌نام» ساخته هاتف علی‌مردانی،«من دیگو ماردونا هستم» ساخته هاتف علیمردانی،«تگرگ و آفتاب» ساخته رضا کریمی،«شرفناز» ساخته حسن نجفی،«فرار از قلعه‌رودخان» ساخته غلامرضا رمضانی و «جزیره رنگین» ساخته خسرو سینایی‌ از جمله این آثار هستند.

بهروز افخمی که دوره گذشته با «آذر شهدخت پرویز و دیگران» سیمرغ فیلمنامه را دریافت کرد در این دوره هم با «روباه» حضور دارد.

«ارغوان» ساخته مشترک کیوان علی محمدی و امید بنکدار‌ علاوه بر این دو کارگردان ‌، علی اکبر حیدری را نیز به عنوان فیلمنامه نویس در تیم نویسندگی داشته است. برای فیلمنامه ‌«ایران برگر» نیز علاوه بر مسعود جعفری جوزانی‌ ،‌ محمد هادی کریمی حضور داشته است.

در «بوفالو» علاوه بر کاوه سجادی حسینی‌؛ تایماز افسری‌، «در بهمن» علاوه بر مرتضی «فرشباف »؛ نسیم مرعشی‌، در «حکایت عاشقی» علاوه بر احمد رمضان‌زاده‌؛ مسعود جعفری جوزانی و محمود اربابی‌، در « شکاف» علاوه بر کیارش اسدی‌زاده‌؛ شاهرخ کافی‌، در «شیفت شب» علاوه بر نیکی کریمی ؛ علی اصغری‌، در «این سیب هم برای تو» علاوه بر سیروس الوند ؛ نازنین فراهانی و در «پدران آن دیگری» علاوه بر یدالله صمدی‌ ؛ حسین مهکام در نگارش فیلمنامه سهیم بوده‌اند.

در بخش سودای سیمرغ9 فیلم هم توسط فیلمنامه نویس دیگری غیر از کارگردان نوشته شده است.

«تا آمدن احمد» ساخته صادق صادق‌دقیقی‌ توسط پروانه مرزبان‌، عباس عمرانی‌ و عبدالجبار دلدار‌ ،«خانه دختر» ساخته شهرام شاه‌حسینی‌ توسط پرویز شهبازی‌، «خداحافظی طولانی» ساخته فرزاد موتمن توسط اصغر عبدالهی‌،«دوران عاشقی» ساخته علیرضا رییسیان توسط رویا محقق‌، «رخ دیوانه» ساخته ابوالحسن داوودی‌ توسط محمدرضا گوهری‌، «طعم شیرین خیال» ساخته کمال تبریزی‌ توسط نغمه ثمینی‌،«مزار شریف» ساخته عبدالحسین برزیده توسط مهدی شیرزاد‌، «ابوزینب» ساخته علی غفاری توسط محمود غلامی و رضا اسکندر و «قول» ساخته محمدعلی طالبی توسط حسن بیانلو نوشته شده است.

در بخش «نگاه نو» از 13 فیلم حاضر 10 فیلم توسط کارگردان‌های آنها نوشته شده است و از شش فیلمی که تنها در بخش «هنر و تجربه» حضور دارد، فیلمنامه پنج اثر را خود سازنده اثر نوشته است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *