چه فیلم هایی به “ونیز” راه پیدا می کنند؟

به زودی جشنواره ی فیلم “ونیز” و همینطور جشنواره ی فیلم” تورنتو” فیلم های خود را اعلام خواهند کرد و حالا باید منتظر ماند که کدام جشنواره اکران های عمومی پر سر وصدایی خواهند داشت؟

venice-film-festival2

به گزارش سینما فستیوال، حالا که جشنواره ی فیلم کن تمام شده است و کم کم به پائیز نزدیک می شویم موج جدیدی از جشنواره های پائیزی در راه است که این جشنواره ها با دو جشنواره ی مهم ونیز و تورنتنو آغاز می شود.

هر کدام از این جشنواره ها ویژگی خود را دارند به عنوان مثال ونیز بیشتر اروپایی است و تورنتو بیشتر مشغول به بازار فیلم های آمریکا. برخی از فیلم ها نیز در هر دو این جشنواره ها شرکت دارند هر چند که تنها می توانند  اولین اکران عمومی خود را به یک جشنواره اختصاص می دهند.

سایت گاردین از حالا به پیش بینی فیلم های انتخابی این جشنواره پرداخته است. در این گزارش پیش بینی گاردین از فیلم های ورودی به ونیز آمده است:

Inherent Vice

Inherent vice

اقتباس پاول توماس اندرسون از داستان پینچون به جشنواره ی کن نرسید. احتمال اینکه این فیلم جایی برای خود در جشن افتتاحیه جشنواره ی ونیز دست و پا کند، زیاد است. “Inherent vice” به کارگردانی پاول اندرسون و بازی جو اکین فونیکس داستان کارآگاهی را روایت می کند که به دنبال پرونده ی ناپدید شدن دوست اش است.

big eye

Big eye

از زمانی که تیم برتون در هالیوود سرشناس شده است دیگر اهمیت زیادی به جشنواره ها نمی دهد. آخرین فیلم او که در جشنواره، اکران عمومی را به خود اختصاص داد، “عروس مردگان” بود که در جشنواره ی ونیز سال 2005 و سه روز بعد در جشنواره ی تورنتو شرکت داشت . “Big eye” فیلمی زندگی نامه ای از مارگارت کین نقاش و همسرش والتر است که زمان اکران آن در سینماها قبل از کریسمس تعیین شده است.

filmz.ru

Suite francaise

اقتباس سئول دیب از رمان فرانسویان نازی “ایدن نمیروسکی” با بازی میشل ویلیام و کریستین اسکات توماس از نظر سینمایی نمی توانست بیشتر از این یادآور اروپای قدیم باشد.

Far from the Madding Crowd

Far from madding crowd

ما تقریبا مطمئن بودیم که نسخه جدید فیلم کلاسیک “Far from madding crowd” که از رمانی به همین نام ساخته شده است، به جشنواره ی کن راه می یابد ولی این اتفاق نیفتاد. ولی حالا ونیز گزینه ی خوبی برای اکران این فیلم است.

magic in moonlight

magic in moonlight

حدس ما بر این بود که فیلم جدید وودی آلن به دلیل فضای جنوب فرانسه ای که داشت به کن می رود. ولی وودی آلن هوشمندانه تر عمل کرد و اکران عمومی فیلمش را برای داشتن فروشی بهتر در نیمه ی ماه سپتامبر تعیین کرد و با تمایلی که به اروپا دارد می تواند در ونیز شرکت داشته باشد.

knight of cups

Knights of cups

فیلم آخر ترنس مالیک، “to the wonder” اکرانی در هر دو جشنواره ی ونیز و تورنتو داشت و فیلم جدید او با بازی کریستین بیل نیز ظاهرا همان مسیر قبلی را در پیش دارد.

Still from A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on its Existence

A pigeon sat on the branch reflecting on existence

این فیلم با این عنوان جالب، یکی دیگر از کارهای نویسنده ی سوئدی روی اندرسون است. این فیلم که سومین فیلم از 3 گانه ی این فیلم ساز است احتمال بیشتری دارد که در ونیز اکران شود تا در تورنتو.

the cut

The cut

فتیح آکین کارگردان ترکی-آلمانی که در این چند سال کم کارتر بوده است،  فیلم قبلی خود را به نام  “edge of heaven” در سال 2007 ساخته است. ولی او دوباره به عرصه ی سینما بازگشته و فیلم جدید آکین مطمئنا در ونیز با استقبال بیشتری روبرو خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *