پیش بینی تحریریه سینما فستیوال از برگزیدگان جوایز اسکار ۲۰۱۶

سینما فستیوال

جایزه آکادمی اسکار جایزه‌ای است که هر ساله توسط آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک (AMPAS) آمریکا به بهترین آثار صنعت سینما اهدا می‌شود . این مراسم یکی از شاخص‌ترین مراسم‌ اهدای جوایز در جهان است که البته همه ی ما می دانیم فرای شاخصه های سینمایی ، المان های سیاسی در تعیین برگزیده این جایزه بسیار تاثیرگذار است .

اولین مراسم اسکار در ۱۶ می  ۱۹۲۹ در هتل روزولت در هالیوود، کالیفرنیا به افتخار فیلم‌های برجستهٔ سال ۱۹۲۷ و ۱۹۲۸ برگزار شد . هشتاد و هشتمین مراسم جایزه اسکار نیز در تاریخ ۲۹ فوریه سال ۲۰۱۶ میلادی در سالن دالبی تئاتر “لس آنجلس” برگزار می شود و اجرای این برنامه بر عهده کریس راک کمدین سبک استندآپ است .

گفته می شود انتخاب راک به عنوان یک سیاهپوست به نوعی پاسخی به انتقادهای شدید به آکادمی در سال گذشته است که سیاهپوستان تقریبا در آن جایی نداشتند و سفیدترین اسکار نامیده شده بود !

اما با این حال همگان می دانند که جایزه اسکار فرای یک جایزه سینمایی است و بیشتر آن را می توان یک جایزه سیاسی دانست . جایزه ای که نمونه های آن را در دوره های گذشته دیدیم که چگونه بر اساس ماهیت های سیاسی میان فیلمسازان تقسیم شد . از “آرگو” گرفته تا “۱۲ سال بردگی” و “تک تیرانداز آمریگایی” نمونه هایی است که سیاسی بودن آن را اثبات می کند .

تحریریه سینما فستیوال همچون سال های گذشته پیش بینی خود را از جایزه اسکار ۲۰۱۶ اعلام کرده است که آن را در زیر می توانید مشاهده کنید .

سینما فستیوال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *