نمایش فیلم «روبان سفید» میشائل هانکه در “پلک تهران”

 بیست و یکمین نشست پلک تهران با عنوان سینما_روایت در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، بیست و یکمین نشست پلک تهران با عنوان سینما_روایت با نمایش فیلم روبان سفید به کارگردانی میشائل هانکه و سپس نقد و بررسی آن با حضور «محمدرضا اصلانی» و «سعید عقیقی» چهارشنبه 5 آذر در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

روبان سفید (به آلمانی: Das weiße Band) نام یک فیلم درام محصول ۲۰۰۹ به کارگردانی فیلمساز اتریشی میشائل هانکه است. این فیلم برنده جایزه نخل طلای شصت و دومین دوره جشنواره فیلم کن شد.

داستان فیلم در سال 1914 و در آستانه وقوع جنگ جهانی اول در دهکده ای فئودالی در شمال آلمان اتفاق می افتد. یک سلسله رویدادهای مرموز در دهکده، باعث ایجاد سوءظن، بدگمانی و بحران در میان روستائیان شده و زندگی عادی آنها را به هم می ریزد. فیلم از زبان پیرمردی به نام یاکوبی روایت می شود که داستانی مربوط به گذشته را روایت می کند. زمانی که به عنوان معلم و مدیر مدرسه در این دهکده خدمت می کرده و ناظر ماجراهای هولناکی بود که در آن ایام در آن روستا اتفاق افتاد. حوادث عجیب و اسرارآمیزی که اهالی این روستا را در بهت و حیرت فرو می برد اما همانند فیلم پنهان، نه پلیس و نه روستائیان، هیچکس نمی داند، چه کسی عامل وقوع آنهاست.

علاقه مندان برای حضور در این نشست می توانند چهارشنبه 5 آذر از ساعت 17 به تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *