نامزدهای دریافت جایزه چهره برگزیده «هنر انقلاب» معرفی شدند

قائم مقام حوزه هنری انقلاب اسلامی پنج کاندید دریافت جایزه چهره برگزیده هنر انقلاب اسلامی در سال ۹۳ را معرفی کرد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، محمد حمزه‌زاده قائم مقام حوزه هنری در معرفی کاندیداهای نهایی مراسم ویژه روز هنر انقلاب اسلامی گفت: در بخش سینمایی ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم سینمایی «چ» و نرگس آبیار برای فیلم «شیار ۱۴۳» کاندید شده اند. در بخش تجسمی نیز مسعو نجابتی برای فعالیت در حمایت و تولید آثار تجسمی برای دفاع از شأن نبی مکرم اسلام (ص) کاندید دریافت جایزه شده است.

وی ادامه داد: در بخش شعر فاضل نظری به خاطر جریان سازی شعر انقلاب اسلامی و در بخش ادبیات نیز مرتضی سرهنگی به دلیل تاثیرگذاری و ایجاد ادبیات دفاع مقدس و گونه ای از ادبیات که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی کشور را از ورود ادبیات وارداتی بی نیاز کرده است و حضور موثرش در تولید ۴ اثر مطرح دفاع مقدس کاندید دریافت نشان «چهره سال هنر انقلاب اسلامی» شده اند.

قائم مقام حوزه هنری انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: از این نفرات، یک هنرمند به عنوان چهره برگزیده سال ۹۳ هنر انقلاب اسلامی در مراسم ویژه ای در حوزه هنری معرفی خواهد شد.

حمزه زاده همچنین گفت: به منظور ایجاد یک جریان پیشرو برای تولید محتوای ارزشمند در موضوعات مورد دغدغه حوزه هنری و شناسایی و معرفی آثار ارزشمند در موضوعات انقلاب اسلامی در چند سال اخیر اقدام به تقدیر از هنرمندان مؤثر در این عرصه کردیم که امسال به لطف خدا به شیوه‌ای منسجم‌تر و بر مبنای شاخص‌های از قبل تدوین شده از یک نفر از هنرمندان و افراد موثر در هنر انقلاب اسلامی به عنوان چهره سال هنر انقلاب تجلیل خواهیم کرد.

معاون هنری حوزه هنری در مورد شیوه انتخاب چهره سال هنر انقلاب اسلامی گفت: در طول سال ۹۳ همان طور که از قبل وعده کرده بودیم آثار تولید شده‌ای که با شاخص‌های ذکر شده تطابق داشت شناسایی کردیم و در معرفی قضاوت کارشناسان و نخبگان هنری قرار دادیم. این آثار صرفاً به تولیدات حوزه هنری محدود نمی‌شود و هر اثر هنری که مضامین هنر انقلاب را در خود جای داده بود به چرخه انتخاب کارشناسان ما اضافه شد.

وی افزود: در مرحله نهایی از حضور بهترین صاحب‌نظران عرصه هنر انقلاب و هنرمندان مؤمن و متعهدی که همواره در طول سال های انقلاب اسلامی از مؤثرترین و پیشگامان هنر انقلاب بودند برای قضاوت دعوت کردیم که آنها در نهایت یک چهره را به عنوان هنرمند سال انقلاب اسلامی معرفی کردند که البته از ۳ نفر دیگر از عزیزان نیز در این روز تقدیر خواهد شد.

دبیر کمیته انتخاب چهره هنر انقلاب در خصوص دیگر برنامه‌های این روز گفت: تولیدات حوزه هنری انقلاب اسلامی طی سال ۹۳ به جز جشنواره‌های حوزه موفق به دریافت ۱۱۵ عنوان جایزه از جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی شده است. در مراسم امسال از ۲۰ نفر از خالقان این آثار که در جشنواره‌های سطح یک کشور مثل جشنواره‌های فجر، جایزه داستان انقلاب، کتاب سال دفاع مقدس، شهید غنی‌پور، دوسالانه عکس ایران، فیلم عمار، پویانمایی تهران، فیلم رشد و کودکان و نوجوان و قلم زرین جایزه‌های اصلی را از آن خود کرده‌اند تقدیر خواهد شد.

محمد حمزه‌زاده همچنین از جایزه ویژه رخداد هنری خبر داد و گفت: از متولیان یک رخداد هنری که در پیشبرد اهداف هنر انقلاب در سال ۹۳ بیشترین تأثیر را داشته اند نیز تقدیر خواهد شد.

جشن هنر انقلاب ۱۹ فروردین ساعت ۱۶ در تالار سوره حوزه هنری برگزار و چهره سال ۹۳ هنر انقلاب معرفی خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *