مسعود کیمیایی در آستانه ترخیص از بیمارستان

کیمیایی سال‌ها پیش با بیماری‌های مختلفی دست و پنجه نرم کرده است، با این حال این هنرمند همچنان به فعالیت خود در عرصه فیلمسازی ادامه می‌داد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، پیش از تعطیلات ایام ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی، مسعود کیمیایی کارگردان سینما به دلیل خونریزی معده به بیمارستان دی منتقل شد. این کارگردان سینما که مدتی خارج از ایران به سر می‌برد، بعد از ورودش به ایران دچار خونریزی معده شد و هم کنون در بیمارستان دی بستری است.

کیمیایی نیز سال‌ها پیش با بیماری‌های مختلفی دست و پنجه نرم کرده بود، اما این هنرمند همچنان به فعالیت خود در عرصه فیلمسازی ادامه می‌داد.

طی چند روز گذشته، دکتر حجت‌الله ایوبی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی با همراهی جمعی از مدیران خود آرش امینی، علیرضا رضاداد و محمد حیدری با حضور در بیمارستان دی تهران به عیادت مسعود کیمیایی رفت.

درهمین خصوص روابط عمومی سازمان سینمایی اطلاع رسانی کرد که ایوبی در این دیدار ضمن پیگیری روند درمان مسعود کیمیایی، از اعلام آمادگی سازمان سینمایی برای رسیدگی به این فیلمساز باسابقه خبر داد.

مسعود کیمیایی کارگردان قدیمی سینمای ایران کارگردانی آثاری چون “قیصر”، “مرسدس”، “فریاد”، “ضیافت”، “سربازهای جمعه”، “اعتراض”، “رئیس”، “حکم” و… اخیرا “متروپل” را در کارنامه دارد.

هنرمندان دیگری هم در وضعیت مشابه کیمیایی، انتظامی و بهرام هستند. پیش از این دو هنرمند از جمله ولی شیراندامی و نیز مرتضی احمدی  هم در بیمارستان بستری بودند که وضعیت بیمه این دو هنرمند و نیز تامین هزینه‌های درمان  آن‌ها در هاله‌ای از ابهام  قرار گرفت.

با این حال باز هم درباره وضعیت هنرمندان تنها موضوعی که می‌تواند نقش پررنگی داشته باشد، بحث بیمه هنرمندان است که از آن طریق بخشی از هزینه‌های درمانی خود را تامین کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *