مستند “چنارستان” ، رکورددار جذب تماشاگر در سینما حقیقت

هادی آفریده با مستند بلند «چنارستان» رکورددار جذب تماشاگر هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت تا پایان روز دوم شد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این فیلم مستند 70 دقیقه‌ای درباره‌ی «خیابان ولی‌عصر تهران» طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه است و قصه‌ی شگل‌گیری طولانی‌ترین چنارستان جهان را با ساختاری تاریخی به روایت بیش از صد سال مواد آرشیوی در بیش از 50 لوکیشن به تصویر می‌کشد.

تصویربرداری این مستند توسط «محمد عاشقی» در سه مرحله انجام شد و اردیبهشت امسال نیز بخش مربوط به تصاویر هوایی فیلم، با هلی‌شات بر فراز چنارهای کهنسال خیابان ولیعصر تهران تصویربرداری شد و سپس تدوین این اثر در تابستان 93 توسط حمید نجفی‌راد و صداگذاری هم توسط مهرشاد ملکوتی به پایان رسید تا آماده نمایش عمومی در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شود.

مرتضی احمدی، کامران عدل، علی دهباشی، احمد نادعلیان، اسکندر مختاری، نوا توکلی‌مهر، حوری اعتصام، امیر انوش‌فر، سینا رسولیان، عین‌الله کیوان‌شکوه، سعید سادات‌نیا، ایرج حسابی، حسن میرزاعلی و… از چهره‌هایی هستند که در این فیلم حضور دارند.

نمایش مستند «چنارستان» در سالن شماره یک سینما فلسطین، با استقبال گسترده دوستداران سینمای مستند همراه شد، به گونه ای که جمعی از حضار، ایستاده به تماشای این فیلم پرداختند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *