قاسم قلی پور رئیس هیات داوری خانه سینما شد

قاسم قلی پور از سوی اعضا شورای عالی داوری ،رئیس هیات داوری خانه سینما شد.

سینما فستیوال

به گزارش سینمافستیوال، روابط عمومی خانه سینما اعلام کرد، پس از انتخاب اعضاء هیات داوری خانه سینما از سوی اعضا شورای عالی داوری و با انتخاب و معرفی آقای قاسم قلی پور به عنوان نمایندة هیات مدیره خانه سینما در نهاد داوری این خانه، هیات داروی با ترکیب جدید متشکل از شهره لرستانی، سید مهدی خادم، پدرام اکبری، حمید دهقانپور، قاسم قلی پور و ابراهیم حاج علیرضا (نماینده سازمان سینمایی) فعالیت خود را بدون وقفه، همچنان پی گرفته است، هیات داوری در نخستین جلسه خود، به اتفاق آرا قاسم قلی پور را به دلیل دقت نظر و تجارب ارزشمند پیشین به عنوان رئیس هیات برگزید.

همچنین حمید دهقانپور و سید مهدی خادم نیز از سوی دیگر اعضا هیات به ترتیب به عنوان رئیس و دبیر هیات داوری انتخاب گردیدند.

شایان یادآوری است که به غیر از خانم شهره لرستانی که برای نخستین بار به عضویت در هیات داروی خانه سینما انتخاب شده اند، دیگر اعضای هیات داوری کنونی هر یک به طور میانگین حدود ۱۰ سال سابقه حضور و تجربه مفید و مثبت در نهاد داوری خانه سینما دارند و به نوبه خود شناخت متعارف از مبانی حقوقی داوری و مناسبات صنفی و حرفه ای برخورد دارند.

گفتنی است قاسم قلی پور دانش آموخته تئاتر و مدیریت تولید فیلم و تلویزیون است. اودر سال ۱۳۶۲ با عنوان مدیر تهیه  در فیلم جاده های سرد فعالیت سینمایی خود را آغاز کرد . به جزمدیریت تولید در فیلم های سینمایی  :  کاکلی ، در کوچه های عشق ،  یاد و دیدار ،  بیا بامن ،  بلندیهای صفر، ماه مهربان ،آخرین حلقه زنجیر، نمایی دیگر و . . . ، تهیه کنندگی ده ها فیلم ۳۵و۱۶ میلیمتری و ویدیویی بلند و کوتاه را در کارنامه سینمایی خود دارد.

وی همچنین نویسنده فیلمنامه های سینمایی” طمعکار”– “یو اِس اِس وینس … ” به اتفاق سعید اسدی و  ” ریشه ها ” ( طرح تهیه تاریخ تصویری جامع ایران از زمان با ستان تا  معاصر) است.

قاسم قلی پور هم اکنون به کار تهیه کنندگی فیلم های سینمایی مشغول است و فیلم های یاد و دیدار،  بلندیهای صفر ، نمایی دیگر  ، ماه مهربان  ، عروس آتش  ، آتش سبـز  … و آسمان آبی را  تهیه کرده است.

قلـی پـور سیمرغ بلورین بهترین فیلم را برای فیلمهای  : بلندیهای صفر، عروس آتش و پلاک طلایی سیمرغ  را برای فیلم آتش سبز از جشنواره بین المللی فیلم فجر  و تندیس جشن صد سالگـی خانـه سینما، لوح تقدیرانجمن منتقدان و نویسندگان،  تندیس حافظ دنیای تصویر و جایزه ویژه کانون بین المللی انجمن فیلم  از جشنواره کارلو وی واری را برای فیلم عروس آتش و نیز ده ها تقدیر نامه ، جایزه و لوح سپاس دیگر از مراکز فرهنگی داخلی و بین المللی را برای فعالیت های فرهنگی و هنری خود دریافت نموده است .

وی تاکنون : عضو شورای مرکزی اتحادیه تهیه کنندگان در ادوار گذشته – عضو شورای عالی داوری در سه دوره دوساله – رییس شورای داوری بیش ازهشت سال –عضو شورای پروانه ساخت وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی– عضو هیت امنای بانک فیلمنامه در سالهای آغازین تاسیس بانک فیلمنامه بوده و عضویت در هیات داوران بیست وهفتمین جشنواره بین المللی جشنواره فجر ، بیست و هشتمین دوره ی مسابقه آثار ویدیی جشنواره فیلم فجر ، بیست و چهارمین جشنواره ی بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان ، جشن خانه سینما – در کارنامه سینمایی خود دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *