فهرست نهایی فیلم های کن ۲۰۱۵ بسته شد

۹ فیلم دیگر به بخش های مختلف جشنوار کن ۲۰۱۵ اضافه شد .

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ،  مدیر جشنواره کن تی‌یری فرمو ، یک هفته پس از اعلام اسامی فیلم‌های بخش رسمی جشنواره ، ۹ فیلم دیگر به فهرست اضافه کرد. در این میان دو فیلم در بخش مسابقه، پنج فیلم در بخش نوعی نگاه، یک فیلم در بخش نمایش‌های نیمه‌شب و یک فیلم در بخش نمایش‌های ویژه به لیست قبلی اضافه شده است .

فیلم آمریکایی “وخیم” (Chronic) به کارگردانی میشل فرانکو یک درام انگلیسی‌زبان تنها فیلم ساخته یک کارگردان آمریکای لاتین است که در بخش مسابقه حضور دارد. تیم راث نقش اصلی این فیلم را بازی می‌کند. راث سال ۲۰۱۱ رئیس داوران بخش نوعی نگاه بود. آن سال فیلم “به دنبال لوسیا” به کارگردانی فرانکو جایزه اصلی این بخش را دریافت کرد.

فیلم فرانسوی “دره عشق” (Valley of Love) به کارگردانی گیوم نیکلو هم در بخش مسابقه برای دریافت جایزه نخل طلا رقابت می‌کنند.

“عشق” (Love) به کارگردانی گاسپار نویی کارگردان فرانسوی در بخش نمایش‌های نیمه‌شب روی پرده می‌رود. این فیلم دوازدهمین فیلم بلند سینمایی گیوم نیکلو کارگردان فرانسوی است که سال ۲۰۱۳ دو فیلم “راهبه” و “ربودن میشل هولبک” را ساخت .

“پوره لوبیا شیرین”‌ (Sweet Red Bean Paste) به کارگردانی نائومی کاواسه فیلمساز ژاپنی فیلم افتتاحیه بخش نوعی نگاه است. نائومی کاواسه که سال گذشته فیلم “Still the Water” را در بخش مسابقه کن داشت، امسال با فیلم “پوره لوبیا شیرین”‌ بخش نوعی نگاه را آغاز می‌کند. او این فیلم را از روی رمان “آن” نوشته تتسویا آکیکاوا نویسنده ژاپنی ساخته است.

 کمیته انتخاب جشنواره ی کن ۲۰۱۵ تصمیم گرفتند امسال تغییراتی در بخش مسابقه ایجاد کنند و تازه‌ترین ساخته‌های بعضی از رقبای همیشگی نخل طلا مانند گاسپار نویی، نائومی کاواسه، بریلانته مندوزا و آپیچاتپونگ ویراستاکول کارگردان برنده نخل طلا را در بخش‌های غیررقابتی بگذارند.در مجموع ۵۳ فیلم در بخش رسمی این دوره جشنواره کن به نمایش درمی‌آید که سهم بخش‌ مسابقه و بخش نوعی نگاه، هر یک ۱۹ فیلم است.

دو فیلمساز آسیایی دیگر نیز به بخش نوعی نگاه اضافه شدند: آپیچاتپونگ ویراستاکول کارگردان تایلندی با تازه‌ترین ادیسه رویاوار خود “گورستان شکوه” (Cemetery of Splendor) با نام قبلی “عشق در کان گن” (Love in Khon Kaen) به کن می‌آید. این فیلم درباره یک زن خانه‌دار میانسال است که مجذوب یک سربازِ دچار بیماری بی‌خوابی می‌شود. ویراستاکول سال ۲۰۱۰ برای فیلم “عمو بونمی که می‌تواند زندگی‌های‌ گذشته خود را به یاد بیاورد” برنده جایزه نخل طلای کن شد.

بریلانته مندوزا کارگردان فیلیپینی و پای ثابت جشنواره کن فیلم “Taklub” را به کن می‌آورد که درباره پیامدهای توفان یولاندا در سال ۲۰۱۳ است.

فیلم اتیوپیایی “بره” (Lamb) به کارگردانی یارد زلکه دیگر رقیب جدید بخش نوعی نگاه است. این فیلم داستانی درباره بلوغ را به تصویر می‌کشد. برای اولین بار است فیلم از اتیوپی به بخش رسمی کن راه پیدا می‌کند. “Alias Maria” به کارگردانی خوزه لوییس روگلس دیگر فیلم جدید بخش نوعی نگاه است. این فیلم از منظر یک سرباز دختر باردار به تقابلات مسلحانه در کلمبیا نگاه می‌کند.

شصت و هشتمین دوره جشنواره کن ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت) با اولین نمایش فیلم “سر بالا” به کارگردانی امانوئل برکوت فیلمساز فرانسوی در بخش خارج از مسابقه آغاز می‌شود و تا ۲۴ مه (۳ خرداد) ادامه دارد. جوئل و ایتن کوئن برادران فیلمساز آمریکایی ریاست داوران بخش مسابقه اصلی را به عهده دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *