فیلم «بازی‌های بقاء: مرغ مقلد» پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینمای جهان

قسمت اول فیلم «بازی‌های بقاء: مرغ مقلد» با فروش 152 میلیون دلاری در پنج روز پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینمای جهان شد.

 hunter game

به گزارش  سینما فستیوال ، جدیدترین قسمت از مجموعه فیلم‌های «بازی‌های بقاء» توانست با فروش 152 میلیون دلاری در 80 کشور جهان پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینمای جهان نام گیرد و با احتساب فروش 123 میلیون دلاری در سینماهای آمریکا مجموع فروش جهانی خود را به 275 میلیون دلار برساند.

قسمت قبلی این مجموعه فیلم با عنوان «بازی‌های بقاء: آتش گرفتن» در نهایت توانست به فروش بالغ بر 864 میلیون دلار در گیشه جهانی دست یابد.

این فیلم اکشن و هیجانی تاکنون بهترین فروش آغازین سال 2014 را بر بسیاری از کشورها چون انگلیس (19.9 میلیون دلار) و آلمان (13.7 میلیون دلار) را رقم زده است.

از دیگر بازارهای پرفروش فیلم «بازی‌های بقاء: مرغ مقلد» که این هفته گیشه بین‌الملل و آمریکای شمالی را تصاحب کرد، می‌توان به سینماهای روسیه با فروش 11 میلیون دلار، استرالیا با 10 میلیون دلار‌، مکزیک با 12 میلیون دلار و سینماهای برزیل با 8.8 میلیون دلار اشاره کرد.

فیلم «بین ستاره‌ای» که هفته گذشته صدرنشین سینمای جهان بود نیز در دومین هفته نمایش خود در کشور چین به فروش بیش از 36 میلیون دلار دست یافت تا فروش خود در گیشه بین المللی را به 329 میلیون دلار افزایش دهد و با احتساب فروش 120 میلیون دلاری در گشیه آمریکای شمالی به مجموع فروش جهانی بالغ بر 449 میلیون دلار دست یابد.

سینماهای چین تاکنون فروش 82.3 میلیون دلاری را برای ساخته جدید «کریستوفر نولان» به ارمغان آورده‌اند.

فیلم علمی تخیلی «بین ستاره‌ای» در این هفته توانست 1.9 میلیون دلار در 515 سالن سینمای ژاپن کسب کند و با فروش 10.4 میلیون دلاری در مکان نخست گیشه سینمای کره جنوبی جای گرفت.

«خشم»، جدیدترین ساخته «دیوید آیر» با بازی «برد پیت» محصول کمپانی فیلم سونی توانست 12.4 میلیون دلار در 48 کشور جهان بفروشد و مجموع فروش خارجی خود را به بیش از 74 میلیون دلار افزایش داد.

قسمت دوم کمدی «خنگ و خنگ‌تر» با بازی «جیم کری» با نمایش در چهار کشور جهان به فروش 2.2 میلیون دلار رسید تا مجموع فروش خود را به 6.3 میلیون دلار ارتقاء دهد. کمپانی فیلم یونیورسال این کمدی را 19 دسامبر در انگلستان اکران خود را آغاز می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *