«سینما و ادبیات»، ویژه لهستان و سینمای آندری وایدا منتشر شد

شماره چهل و یکم مجله «سینما و ادبیات» ویژه لهستان و سینمای آندری وایدا منتشر شد.

 سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، ضد تارنتینو مقاله‌ای از حسن حسینی است که در بیستمین سالگرد نمایش فیلم «داستان‌های عامه‌پسند» (پالپ فیکشن) در جشنواره کن به نگارش درآمده و به نکات مناقشه‌برانگیز سینمای تارانتینو پرداخته است.

سینمای ایران این شماره مجله شخصیت‌های ماندگار سینمای ایران را محور خود قرار داده و در میزگردی با عنوان از هملت تا حاج کاظم با حضور مهدی فخیم‌زاده‌، رضا کیانیان و فریبرز عرب‌نیا و یادداشت‌هایی از عباس بهارلو و سعید عقیقی به این موضوع پرداخته است.

در بخش سینمای مستند آثار فرشاد فداییان به همراه گفت‌وگویی از او مورد بررسی قرار گرفته است.

کتاب به عنوان شخصیت موضوع این شماره بخش ادبی مجله است در نشست پروین سلاجقه‌، عباس پژمان و علیرضا محمودی ایرانمهر و گفت‌وگویی جداگانه با محمد محمدعلی و آثاری از احمد اخوت‌، حامد اسماعیلیون‌، ابوتراب خسروی‌، سهیل سمی‌، رضا قیصریه و … .

اما پیوست ویژه این شماره مجله با جلدی مجزا به آلن روب گری‌یه و رمان نو اختصاص دارد. میزگردی با حضور منوچهر بدیعی مترجم چهار اثر تازه منتشرشده از رمان نو،‌ پویا رفویی و حسین سناپور و مقاله‌ای با ترجمه‌ منوچهر بدیعی و گفت‌وگویی با آلن روب گری‌یه کامل‌کننده پرونده رمان نو این شماره مجله «سینما و ادبیات» است که در 256 صفحه منتشر شده است.

گفت‌وگو با رضا قاسمی و شقایق قندهاری و ترجمه‌ای از گلی امامی به مناسبت پنجاهمین سالگرد دکتر استرنج لا و … از بخش‌های دیگر این مجله است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *