رمان نامزد بوکر «یان مک‌ایوان» به سینما می‌رود

رمان «در ساحل چسیل» نوشته «یان مک‌ایوان» به‌زودی روی پرده نقره‌ای روایت می‌شود.

رمان نامزد بوکر «یان مک‌ایوان» به سینما می‌رود

به گزارش سینما فستیوال ، «در ساحل چسیل» رمان نامزد «بوکر»ی از یان مک‌ایوان نویسنده مطرح انگلیسی است که به زودی تبدیل به فیلمی سینمایی می‌شود.

«سیرشا رونان» بازیگری که سال ۲۰۰۷ برای ایفای نقش در «تاوان» اقتباس سینمایی از دیگر اثر مک‌ایوان نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود،‌ در این فیلم هنرنمایی می‌کند.

این دومین بازی رونان پیش از ۲۲ سالگی در اقتباس کتاب‌های مک‌ایوان محسوب می‌شود . او اخیرا در فیلم «بروکلین» ظاهر شده و برای بار دوم نامزد جایزه اسکار شده است. این بازیگر همچنین برای بازی در «بروکلین» در جوایز «بفتا»، «گلدن گلوب» و انجمن بازیگران سینمایی آمریکا هم شانس دریافت جایزه دارد.

به گزارش گاردین، داستان رمان نامزد «بوکر» مک‌ایوان سال ۱۹۶۲ در دورست و در جریان ماه عسل یک زوج جوان اتفاق می‌افتد. «در ساحل چسیل» را «دومینیک کوک» کارگردانی می‌کند.

مک‌ایوان ، رمان‌نویس ۶۷ ساله‌ انگلیسی است که در سال ۲۰۰۸ از سوی مجله «تایمز» به عنوان یکی از ۵۰ نویسنده‌ی برتر انگلیسی از سال ۱۹۴۵ تا آن زمان شناخته شد. وی که برای نگارش رمان‌های گوتیک شهرت دارد، در حوزه‌ فیلمنامه‌نویسی نیز فعالیت می‌کند. «تاوان»، «باغ سیمانی»، «راحتی غریبه‌ها»، «آمستردام» و «در ساحل چسیل» از معروفترین آثار این نویسنده هستند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *