رقابت 17 فیلم در بخش اصلی “جشنواره لوکارنو”

جشنواره فیلم لوکارنو فهرستی از رقابت 17 فیلم برای دریافت جایزه یوزپلنگ طلایی شصت و هفتمین دوره این رویداد سینمایی را معرفی کرد.

 جشنواره لوکارنو 3

به گزارش سینمافستیوال،‌ مسئولان برگزاری شصت و هفتمین جشنواره فیلم لوکارنو سوییس فهرست فیلم‌های حاضر در بخش رقابت بین‌المللی و همچنین فیلم‌های بخش «Grand Piaza» را اعلام کردند.

از مهمترین فیلم‌های حاضر در بخش رقابت بین‌الملل می‌توان به فیلم «انفجار» به کارگردانی «سیلاس زومرکاس» (یونان، آلمان، هلند)، «زنده» ساخته «ژانگ‌بوم پارک» (کره جنوبی)، «شب‌های سفید در بندر» به کارگردانی «پاول واچیالی» (فرانسه) و «احمق» از «یوری بایکوف» (روسیه) اشاره کرد که به همراه چند فیلم دیگر از کشورهای پرتغال، ایتالیا، آرژانتین، برزیل، چین، فیلیپین و سوییس برای کسب جایزه اصلی جشنواره با هم رقابت می‌کنند.

همچنین در بخش نمایش روباز در میدان «Grand Piaza» نیز فیلم‌هایی چون «یوزپلنگ» ساخته «لوچیانو ویسکونتی»، «سواحل آگنس» ساخته «آنیس واردا»، «ابرهای سلیس مارسیا» ساخته «اولیویر آسایاس» و همچینین فیلم افتاحیه این بخش یعنی «لوسی» جدیدتری ساخته «لوک بسون» به نمایش گذاشته می‌شوند.

همچنین قرار است از «ژولیت بینوش»، بازیگر سرشناس فرانسوی با اعطای جایزه دستاورد هنری جشنواره لوکارنو تقدیر شود و «آگنس واردا»، کارگردان صاحب نام یونانی – فرانسوی نیز جایزه یوزپلنگ افتخاری جشنواره را دریافت خواهد کرد.

شصت‌وهفتمین جشنواره فیلم «لوکارنو» روز ششم آگوست با نمایش فیلم «لوسی» ساخته جدید «لوک بسون»، کارگردان صاحب‌نام فرانسوی و با نقش‌آفرینی «اسکارلت یوهانسون» و «مورگان فریمن» افتتاح می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *