دو مستند از ایران راهی ونکوور کانادا می شوند

دو مستند «من انرژی هسته‌ای نیستم» و «ما همه سربازیم» ساخته مهدی قربان‌پور در قالب برنامه «پلان» در ونکوور کانادا به نمایش در خواهد آمد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ،روز پنجشنبه ۲۳ آوریل دو فیلم مستند از آثار مهدی قربان‌پور در چارچوب برنامه‌های فرهنگی پلان به کوشش دانشگاه بریتیش کلمبیا و سایمون فریزر و امیلی کار در ونکوور کانادا به نمایش درمی‌آید.

این سیزدهمین برنامه پلان به حساب می‌آید و در محل هاربور سنتر ونکوور کانادا به نمایش در خواهد آمد.

«انرژی هسته‌ای نیستم» فیلمی مستند اجتماعی است که به موضوع پرتو های رادیو اکتیو در شهر رامسرو چالش مردم با این موضوع و «ماهمه سربازیم» نیز فیلمی تاریخی است که به پیشینه شکل‌گیری ارتش منسجم در ایران و نحوه سربازگیری از ابتدا تا انقلاب ایران می‌پردازد.

این دو فیلم بیش از این در بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر و هفتمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت و جشن خانه سینما به نمایش در آمد.

مهدی قربان‌پور ساخت بیش از۲۰ عنوان فیلم مستند و کوتاه را در کارنامه خود دارد که پیش از این آثارش در مرکز فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو، فستیوال بین‌المللی فیلم کودکان لندن، فستیوال فیلم ملل ابنز اتریش، فستیوال فیلم اوپسالا سوئد و جشنواره بین المللی آسیا تک رم به نمایش در آمده و جوایزی را نیز از جشنواره‌های داخلی و خارجی کسب نموده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *