در مراسم اسکار شب گذشته چه گذشت؟ / حاشیه های مراسم اسکار ۲۰۱۴

arts-oscar-statuettes-584121

“آلن دی جنرس ” صحبت های خود را در آغاز مراسم اینطور شروع کرد: در این چند روز اینجا بارانی بود و از کسانی که در طول این چند روز دعا کردند ممنونیم.

“دی جنرس گفت” : تم مراسم امسال اسکار، قهرمانان در هالیوود است. و ما بیشتر از همیشه به قهرمانان نیاز داریم.

“دی جنرس” در ابتدای مراسم گفت: ۲ احتمال وجود دارد. یکی اینکه ۱۲ سال بردگی جایزه ی بهترین فیلم راببرد و یا اینکه همه ی شما نژاد پرست باشید.

“دی جنرس” در طول مراسم دائما با موبایلش با بازیگران عکس یادگاری می گرفت و انها را در توییترش منتشر می کرد.

در وسط مراسم “دی جنرس” با لباس یکی از شخصیت های داستان جادوگر شهر اوز به روی صحنه آمد.

“جنیفر لارنس” سال گذشته در هنگام بالا آمدن از پله ها برای دریافت جایزه روی پله ها سر خورد و امسال هم این اتفاق روی فرش قرمز تکرار شد.  این قضیه باعث شد امسال “دی جنرس” تا پایان مراسم با او شوخی کند.

در بین مراسم “آلن دی جنرس” با جعبه های پیتزا ظاهر شد و به کمک برد پیت آنها را بین بازیگران گرسنه!! پخش کرد.

“گلدیه هان” بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی همانند دخترش لباس سفید پو شیده و برای معرفی نامزد های بهترین فیلم بر روی صحنه آمده بود.

“جنیفر لارنس” روی فرش قرمز گفته بود که هنوز گرسنه است چون به دلیل لباس تنگش نتوانسته کامل غذا بخورد.

منو شام مراسم اسکار شامل، خرچنگ،خاویار، سوشی و سوپ مرغ بود.

“کیت بلانشت” گفت : فشار خیلی سخت و غیر قابل تحملی روی من بود که خیلی خوشحالم که تمام شد.

هنگامی که ” نینیگو”  بر روی فرش قرمز قدم می زد از او پرسیدند آیا این آرزوی بچگی تو بوده است؟ او گفت من اصلا در بچگی اسکار را ندیده بودم. من فقط می خواستم بازیگر شوم نمی دانستم این چیز ها هم به همراهش است.

«آدرویتا لی»، یکی از برندگان تیم دو نفره گریم صورت و مو برای فیلم «کلوب خریداران دالاس» گفت: من تمام زندگی‌ام را وقف کارم کرده‌ام و از این پس اگر کسی به من پیشنهاد دهد که ازدواج کنم و بچه‌دار شوم، به او خواهم گفت، نه من یک اسکار دارم.

«کاترین مارتین»، همسر «باز لوهرمان» و برنده جایزه اسکار بهترین طراحی لباس برای فیلم «گتسبی بزرگ»: فکر می‌کنم خیلی خنده‌دار باشد همیشه وقتی وارد محل کارمان که می‌شوم، با خودم می‌گویم، وای خدای من دستیاران من خیلی پیر نشده‌اند؟ بعد دوباره فکر می‌کنم و می‌بینم که خود من هم خیلی پیر شده‌ام.

«اسکیپ لیوسی»، یکی از برندگان جایزه بهترین میکس صدا برای فیلم «جاذبه» که برای فیلم «درون لوین دیویس»، نامزد شده بود، گفت: این دو فیلم کاملا متفاوتند و هیچ چیز مشترکی ندارد مگر تیم فیلمسازی فوق‌العاده‌ای است که در هر دو این فیلم‌ها توانستند، به یک فیلم درام زندگی ببخشند. هر دو فیلم به نوعی موزیکال بودند، فیلم «لوین دویویس» به طور مستقیم با موسیقی در ارتباط بود ولی در «جاذبه» باید وهم و عجیب بودن فضا را در قالب موسیقی بیان می‌کردیم.

«کریستین اندرسون_لوپز»، یکی از برندگان تیم دو نفره جایزه اسکار بهترین ترانه برای فیلم «یخ زده» گفت: از اینکه ترانه‌ام توانسته با این همه انسان ارتباط برقرار کند، حقیقتا به خود می‌بالم. هر روز در صفحه توئیتر و فیس‌بوکم، کامنت‌های عجیب و غریبی دریافت می‌کردم با این مضمون که این ترانه باعث شده شخصی از تصمیم خودکشی‌اش منصرف شود و یا مادری در فرایند درمان سرطان کودکش مصمم‌تر پیش رود، این برای من ارزش بسیاری دارد.

«اسپایک جونز»، برنده جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اصلی برای فیلم «برای او» گفت: جوانتر که بودم هیچگاه فکر نمی‌کردم که بتوانم فیلمنامه بنویسم. فکر کنم زمان زیادی برد تا من چگونه نوشتن را یاد گرفتم. چیزهای زیادی درباره «چارلی کافمن» و «دیو ایگارس» و «وریس سنداک» یاد گرفتم. به نظرم هم‌اکنون به این توانایی رسیده‌ام که بتوانم مکنونات قلبی و هر آنچه که باید بگویم را بنویسم.

«متیو مک‌کونافی»، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد گفت: من انتظار این جایزه را نداشتم، این جایزه در واقع پایان سفر با این فیلم است که چهار سال پیش از این با قرار گرفتن فیلمنامه آن بر میز کارم آغاز شده بود.

«آلفونسو کوآرون»، که در این دوره از رقابت‌ها دو جایزه اسکار بهترین تدوین و بهترین کارگردانی را برای فیلم «جاذبه» به خانه برد، هنگام دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی گفت: به «جاذبه» و دیگر اعضاء تیم این فیلم افتخار می‌کنم.

«استیو مک کوئین»، کارگردان فیلم «۱۲ سال بردگی» که برنده جایزه بهترین فیلم سال شد، گفت: در حال حاضر کاملا خونسردم و حالم خوب است فکر کنم هنوز در بهت و حیرت به سر می‌برم، این از آن لحظاتی است که ممکن است دیگر هرگز تکرار نشود.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *