خسرو معصومی: جشنواره وارش استعدادساز است

خسرو معصومی کارگردان سینمای ایران گفت جشنواره فیلم وارش می‌تواند در شکوفایی استعدادهای مغفول مانده فیلمسازی نقش موثری ایفا کند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، عضو شورای سیاستگذاری هشتمین جشنواره بین المللی فیلم وارش افزود: جشنواره وارش محلی است برای معرفی فیلمسازان جوان و با استعداد و تشویق آن‌ها به ساخت فیلم و فراهم کردن زمینه‌ای که احساس کنند به آن‌ها هم مانند نقاط دیگر کشور توجه می‌شود.

کارگاردان فیلم “خرس” اظهار داشت: از دل همین فیلمسازان جوان در آینده هنرمندان خوبی بیرون خواهد آمد؛ مثل نیما جاویدی کارگردان فیلم “ملبورن” که ابتدای کارش از همین جشنواره وارش بوده است.

کارگردان فیلم تحسین شده “رسم عاشق‌کشی” با بیان اینکه جشنواره فیلم کوتاه وارش فراز و نشیب‌های زیادی داشته است ادامه داد: در مسیر این جشنواره، شاهد فرایند یکپارچه و مدونی نبوده‌ایم که یکی از دلایل این امر نبودن دبیر دائمی جشنواره و نیز دبیرخانه ثبت است که در طول سال و تا شروع دوره بعدی بتواند با فیلمسازان ارتباط و تعامل داشته باشد.

کارگردان “باد در علفزار می‌پیچد”، افزود: در دوره‌های نخست شاهد اتفاقات خوبی بودیم اما متاسفانه با تغییر دولت‌ها و مدیران، بیشتر شاهد بوده‌ایم که سلیقه‌ها بر وارش حاکم شده و حتی گاهی کسانی که اصلاً‌شناختی از سینما نداشته‌اند تصمیم گیرنده بوده‌اند که این مسائل به روند مثبت و رو به جلوی جشنواره وارش آسیب وارد کرد.

جشنواره فیلم وارش امسال در سطح بین المللی برای اقوام حاشیه دریای مازنداران در شهرستان بابل برگزار می‌شود.
این جشنواره در بخش اصلی با موضوع‌های میراث مشترک کشورهای حوزه دریای خزر، فرهنگ و آداب و رسوم و در بخش جنبی با موضوعات ایثار و شهادت، اقتصاد مقاومتی و فیلم‌های آزاد برگزار می‌شود.

علاقه مندان برای دریافت فرم شرکت در این جشنواره و اطلاعات بیشتر به سایت ww. vareshfestival. comمراجعه کنند.
جشنواره فیلم وارش ۱۵ تا ۱۷ دی ماه سال جاری با حضور برگزیدگان در شهرستان بابل استان مازندران برگزار می‌شود.
وارش در زبان محلی مازندرانی به معنی باران است، جشنواره فیلم کوتاه وارش هر دو سال یکبار در شهرستان بابل در استان مازندران برگزار می‌شود.

جشنواره وارش که از سال ۱۳۷۸ آغاز به کار کرده است مهم‌ترین جشنواره استان مازندران به شمار می‌رود.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *