خداحافظی تئاترشهر با مجید بهرامی

پیکر زنده یاد مجید بهرامی هنرمند جوان تئاتر و سینمای کشور صبح امروز ، دوشنبه ۲۶ آبان ماه با بدرقه هنرمندان دور تئاتر شهر گردانده شد و سپس به تالار وحدت و پس از آن به قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) رهسپار شد.

 

تئاتر فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از تئاتر فستیوال ، مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد مجید بهرامی بازیگر جوان تئاتر و سینمای کشورمان صبح امروز با حضور هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد.

بخش اول این مراسم از مجموعه تئاتر شهر آغاز و پیکر این هنرمند به دور تئاتر شهر گردانیده شد و پس از آن پیکر او به لابی سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر منتقل شد و هنرمندان حاضر در مراسم ضمن قرائت فاتحه، برای آخرین بار با بهرامی وداع کردند.پس از تشییع از مقابل مجموعه تئاتر شهر و خواندن نماز بر پیکر این هنرمند در تالار وحدت، در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

بخش دوم این مراسم مقابل تالار وحدت برپا شد ، احسان کرمی که اجرای این مراسم را بر عهده داشت در رابطه با از دست دادن این هنرمند تئاتر گفت: مجید بهرامی مردی بود که هیچ وقت مغلوب مرگ نشد و هنوز هم هیچکس باور نمی کند که او از بین ما رفته است. مجید حتی یک اشک بدون لبخند هم نریخت. او فقط بازیگر تئاتر نبود بلکه به خاطر فیلم کوتاهی که بازی کرده بود جایزه خانه سینما را هم داشت.

فاطمه معتمد آریا

سپس فاطمه معتمد آریا بازیگر سینمای ایران که در فیلم سینمایی گیلانه با مجید بهرامی همبازی بود، طی سخنانی کوتاه گفت: برای از دست دادن مرد عزیزی که حیاتش هیچ وقت از شور و نشاط خالی نبود، نباید حرفی زد. همه ما خاطره‌های ریز و پر از مهر از مجید داریم و اینکه بخواهیم به خاطرش تسلیت بگوییم غیرممکن است.

وی افزود: بهتر است چیزی را که مجید به دنبالش بود حس کنیم و آن چیز، چیزی جز رفاقت نبود که طی این سال‌های اخیر زندگی رفاقتش را حفظ کرد، فقط می‌گویم «خداحافظ رفیق»!

حسین پاکدل

در ادامه این مراسم، حسین پاکدل نویسنده تئاتر و سینما به رسم یادبود متنی را که برگرفته از یکی از اجراهای مجید بهرامی بود برای حضار قرائت کرد.

پانته‌آ پناهی‌ها که در گروه تئاتر “نرگس سیاه” با مجید بهرامی همبازی بود نیز طی سخنانی گفت: من اصلاً باور نمی‌کنم که مجید نیست و فقط خواهش می‌کنم برای آرامش او دعا کنید، من مطمئنم که مجید از همه ما زنده‌تر است چون همیشه پر از زندگی است. و در تمام سال‌های بیماری‌اش هیچ‌گاه غم و اندوه در چهره‌اش ندیدم. بنابراین نباید در نبودش اشک بریزیم.  و تقاضا می‌کنم برای شادی روح او یک صلوات به همراه فاتحه قرائت کنید.

رضا ثروتی دوست صمیمی مجید بهرامی همپنین کارگردان نمایش “عجایب المخلوقات”  که آخرین بازی‌ مجید بهرامی در تئاتر بود ، نیز دلنوشته‌ای را درباره رنج‌ها و سختی‌هایی که مجید بهرامی در طول این سال‌ها تحمل کرده و علاقه‌ای که دوستانش به دیدن دوباره او دارند قرائت کرد .

بهرام ریحانی

در ادامه این مراسم بهرام ریحانی هنرمند پانتومیم‌کار تئاتر که خود مدتی با بیماری سرطان دست به گریبان است و  با حال نامساعد همراه با کپسول اکسیژن با ویلچر به تالا وحدت آمده بود، گفت: مجید عزیز! من برای سوگ تو به اینجا نیامده‌ام، چون می‌دانم تو در لحظات آخر هم لبخند بر لب داشتی و درود می‌فرستم بر افرادی مثل رضا ثروتی که وقتی مجید در بیمارستان بود، اجراهای خود را کنسل می‌کرد و می‌گفت اجرا بدون مجید معنایی ندارد. مجید عزیز در نمایشگاهی که در اواخر مرداد امسال برگزار کردی گفتی خیلی آدم‌های شریف را دیده‌ای اما از ناملایماتی‌ها هم گفتی.

وی در ادامه گفت : مجید واقعا تو نرفتی این ما هستیم که رفته‌ایم. واقعا کمتر بازیگر تئاتری می‌توانست سلامتی‌اش را مثل مجید بهرامی به خطر بی‌اندازد.

سپس مهدی نادری کارگردان فیلم سینمایی «بدرود بغداد» که مجید بهرامی در این فیلم بازی درخشانی داشت، گفت: مهم‌ترین ویژگی مجید تلاش قهرمانانه‌اش برای مبارزه با بیماری بود. با وجود چنین قهرمانی من به هیچ‌وجه به خودم جرات نمی‌دهم که برایش اشک بریزم چون می‌دانم که او همیشه می‌خندد. حتی مادر مجید هم در طول دوره بیماری‌اش هیچ گاه اشک او را ندیده است پس نباید برای نبودش گریه کنیم. سهم ما، رفاقت، معرفت و لبخند است، همان چیزی که بین ما کم شده و مجید آرزویش را داشت. بهتر است برای شادی روحش سکوت کنیم، لبخند بزنیم و سعی کنیم دیگران را دوست داشته باشیم.

پس از سخنان نادری، احسان کرمی از حاضران خواست تا برای خواندن نماز بر پیکر مجید بهرامی به سمت قبله بایستند ، سپس با حضور حجت الاسلام دعایی نماز میت بر پیکر زنده یاد بهرامی خوانده شد و پیکر او با همراهی خانواده، هنرمندان و دوستانش برای خاکسپاری به سمت ردیف ۸۸ قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) منتقل شد.

قابل ذکر است در این مراسم،‌ اردشیر صالح پور ، پریسا مقتدی ، فاطمه معتمدآریا، حسین کیانی ، مهدی نادری ، رضا ثروتی ، مرتضی ضرابی ، مجید سرسنگی ،حسین مسافر آستانه، الهام پاوه نژاد ،فرزین محدث ، خسرو احمدی ، حمید پورآذری ، لیلی رشیدی، محسن تنابنده، جعفر پناهی، بابک حمیدیان ، ایرج راد، نرگس آبیار، رحمت امینی، اصغر همت ، پرستو صالحی ، احمد ساعتچیان ، افسانه ماهیان ، محسن عبدالوهاب، رخشان بنی‌اعتماد، ستاره اسکندری، زهرا صبری، ستاره پسیانی و رضا مولایی ، علی سرابی ، کوروش سلیمانی ،  مهدی سلطانی … حضور داشتند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *