خانم بنی اعتماد، لطفا دیگر فیلم نسازید!!!

رخشان بنی اعتماد

رخشان بنی اعتماد به گفته ی خود ۸ سال از فیلمسازی فاصله گرفته بوده است، ۸ سالی که البته چندان هم موثق نیست و خیلی هم در این سال ها بی فعالیت نبودند! اما حال با امید به آینده و روزهای بهتر سینمای ایران فیلم “قصه ها” را در جشنواره ی فیلم فجر دارد!

“قصه ها” ادامه ی زندگی شخصیت های فیلم های قدیم درخشنده است! شخصیت هایی که اگر از قبل برای مخاطب تعریف نشده باشند، در “قصه ها” هیچ چیز به وی منتقل نمی کنند و تنها هیاهویی از آدم های جامعه ای پر از پلشتی ارائه می دهد!

“قصه ها” پر از نق و غر اجتماعی است! پر از حرف های سیاسی بی مایه و سطح پایین! پر از شوخی های نچسب! “قصه ها” از جامعه ای سخن می گوید که امید در هیچ کجایش جریان ندارد! و تنها سیاهی است و سیاهی و سیاهی! این فیلم حتی با رویکرد جشنواره ی امسال نیز که جشنواره ای پر از امید و به دور از فیلم های تلخ است نیز فاصله دارد!!!

رخشان بنی اعتماد، به عنوان عضوی از جامعه ی روشنفکرین فیلمساز(!)، وظیفه ای غیر از ساختن “قصه ها” دارد! خانم بنی اعتماد می تواند، نه پیشروتر از جامعه اش، بلکه همگام با مردم جامعه اش به سمت امید و زندگی بهتر برود. نه اینکه بعد از چند سال به فکر عقده گشایی بیفتد که اگر چنین باشد، خود مردم هستند که به او خواهند گفت:” خانم بنی اعتماد، لطفا دیگر فیلم نسازید!!!”

بابک ساجدی – سینمافستیوال

 

۸ دیدگاه

 1. این فیلم سراسر گله ای بود که خانم بنی اعتماد در این 8 سال در دل داشتند. این تریبون بهترین جایی بود که می شد این بدی ها و سیاهی ها را انتقال داد.

 2. من اصلا این فیلم رو نفهمیدم. و حالا فهمیدم دلیلش چی بود… چه دلیلی داره اون شخصیت ها دوباره توی فیلم بیاد؟

  1. خانم محترم اگه اهل سینما نیستی پس بیخودی هم نیا اینجا نظر نده.
   این یه روش مرسومه که نمونش توی خیلی از فیلم های خارجی بوده. شما که فیلم نمی بینی و اساسا اهل سینما نیستی از همون سوپر مارکت سریال بخرید!!!

 3. شاید قصه ها ، ادامه ی شخصیت داستان های قیلم های قبلی خانم بنی اعتماد باشه ، ولی برای ارتباط با شخصیت های این فیلم اصلا لازم نیست حتما فیلم های قبلی رو دیده باشید و این فیلم مستقله.

  1. کاملا با شما موافقم و این نکته مثبت فیلم خانم بنی اعتماد است یعنی فیلم ایشون مثل همیشه چند لایه و پرمفهوم!

 4. واقعا فیلم جالبی بود ،هر لحظه اش یه شخصیت نوستالوژیکی رو نشون میداد و ادم هیجان زده میشد.
  این واقعیت ادارات ماست ،راه حل مشکل بدین نه تکذیبش!
  جای همچین نقد سطحی کاش هر قسمتی از داستان رو بررسی میکردین که از کجا اومده!
  فکر کنم حتی نمیدونین بیشتر از این چند تا فیلمی که نوشته شده ،توی این داستان فیلم بود !!

 5. چرا اينقدر با خانم بني اعتماد بد هستيد؟ نهايتا كار فيلمساز ارائه حس خودش از ماجراي زندگي است و اگر ايشان دور وبرشان را تلخ ميبينند حق دارند بيان كنند ما و شما هم ميتوانيم ببينيم و نقد كنيم و بپذيريم و رد كنيم . اين يك فيلم فقط يك جمله است به اندازه حق هنري خود خانم بني اعتماد پس اينقدر بي انصاف نباشيد.

 6. بعضی ها طاقت نقد ندارند به جای جواب نقد منتقد را نقد میکنند … وقتی اثر هنری تولید می شود همه ی مخاطبان آن می توانند درباره ی آن نظر دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *