سکان هدایت سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در دست محمد حیدری

محمد حیدری به عنوان دوازدهمین دبیر جشنواره فیلم فجر آغاز به کار کرد .

محمد حیدری دبیر جشنواره فجر

به گزارش سینما فستیوال ، رئیس سازمان سینمایی طی حکمی محمد حیدری را به عنوان دبیر سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر منصوب کرد.

در متن حکم حیدری آمده است:

«جناب آقای محمد حیدری، به موجب این حکم به سمت دبیر سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر منصوب می‌شوید. ضمن سپاس از تلاش‌های ارزنده جناب آقای “علیرضا رضا داد” که با همه توان کوشید تا بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در اوج شکوه برگزار شود، امید است شما هم با استفاده از تجربه‌های گرانقدر گذشته و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود در سینمای کشور، جشنواره‌ای با شکوه و درخور نام ایران و انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر برگزار کنید.

استفاده از نیروهای جوان، با انگیزه و خلاق در همه سطوح ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای موفقیت‌های هرچه بیشتر است. بکوشید با استفاده از تجربه افراد کارآزموده و اعتماد به نیروهای جوان شور و شعف و روزآمدی جشنواره را افزون و افزون‌تر کنید؛ امید است با استفاده از نیرو، توان و ظرفیت اهالی و صنوف سینمایی و امکانات و انگیزه های بخش خصوصی جشنواره فیلم فجر به جشن بزرگ همدلی و همزبانی اهالی فرهنگ و هنر، به ویژه اهالی سینمای غرور آفرین ایران اسلامی تبدیل شود؛ از خداوند بزرگ برایتان آرزوی موفقیت در انجام این مسئولیت مهم را دارم.”

حسین وخشوری، سیدمحمد بهشتی، مهدی فریدزاده، عزت‌الله ضرغامی، سیف‌الله داد، محمدمهدی عسگرپور، علیرضا رضاداد، مجید شاه‌حسینی، مهدی مسعودشاهی، محمد خزاعی و محمدرضا عباسیان ۱۱ نفری هستند که پیش از این به عنوان دبیر برپایی مهمترین رویداد سینمایی را عهده‌دار بودند.

در میان دبیران دوره‌های مختلف جشنواره فیلم فجر، سید محمد بهشتی با ۱۰ دوره رکورددار است. این مدیر سینمایی از جشنواره سوم تا دوازدهم دبیر این رویداد سینمایی بوده است.

علیرضا رضاداد هم که تا دوره گذشته عهده‌دار دبیری جشنواره بود، با ۶ دوره در رتبه دوم قرار دارد. رضاداد به عنوان مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی دبیر دوره بیست و دوم تا بیست و پنجم جشنواره‌ فجر بود و بعد از سال‌ها با حکم ایوبی با دوره ۳۲ به جشنواره برگشت و در دوره ۳۳ نیز عهده‌دار این مسئولیت بود.

زنده‌یاد سیف‌الله داد هم چهار دوره دبیر جشنواره فیلم فجر بوده‌ است. او همزمان با دوران معاونت سینمایی‌اش در دوره‌های شانزده تا نوزده دبیر بود.

عزت‌الله ضرغامی (چهاردهم و پانزدهم)، محمدمهدی عسگرپور (بیستم و بیست‌ویکم)، مجید شاه حسینی (بیست‌وششم و بیست‌وهفتم) دبیران دو دوره‌ای بودند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *