حضور “ملبورن” در هفته ی منتقدین ونیز

بیست‌ونهمین دوره بخش جنبی هفته منتقدین جشنواره ونیز با نمایش فیلم «ملبورن» ساخته نیما جاویدی آغاز به کار خواهد کرد.

هفته ی منتقدین ونیز

به گزارش سینمافستیوال، فهرست فیلم‌های حاضر در بخش هفته منقتدین هفتادو یکمین جشنواره فیلم ونیز منتشر شد.

فیلم «ملبورن» در اولین نمایش بین‌المللی خود در بخش غیررقابتی بخش هفته منتقدین ونیز به روی پرده خواهد رفت. داستان این فیلم درباره زوج جوانی است که قصد دارند برای ادامه تحصیل به ملبورن استرالیا بروند، اما تنها چند ساعت قبل از پرواز درگیر یک ماجرای تراژیک می‌شوند.

فیلم کمدی «بازار» نیز که پایان‌بخش هفته منتقدین خواهد بود به ماجرایی یک روزه در اواسط دوره نخست وزیری «سیلویو برلوسکونی» در سال 2011 ایتالیا می‌پردازد.

فیلم‌های بخش رقابتی هفته منتقدین ونیز که همگی اولین نمایش بین‌المللی خود را تجربه می‌کنند شامل «تابوت در کوه» ساخته «ژین یوکان» از چین‌، «رقص با ماریا» به کارگردانی «ایوان گرگولت» (ایتالیا/آرژانتین/ اسلوونی) «پرسه در میان ناکجا آباد «ساخته «ناگویان هائونگ (ویتنام/فرانسه/نروژ/آلمان)، «فرزند هیچ کس» به کارگردانی «ووک سومویچ» (صربستان)،‌ «40-عشق» از «استفن دوموستیر» (فرانسه/بلژیک) و فیلم «villa touma» ساخته «سوها آراف» (فلسطین) هستند.

هفتادویکمین جشنواره‌ی فیلم ونیز از 27 اوت با نمایش فیلم «مرد پرنده یا فضیلت غیرمنتظره نادانی» ساخته «آلخاندرو گونزالز ایناریتو» کارگردان سرشناس مکزیکی آغاز به کار خواهد کرد و تا ششم سپتامبر ادامه خواهد داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *