حاشیه های اختصاصی سینما فستیوال از اختتامیه جشنواره فیلم فجر

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر سرانجام کار خود را در ۲۲ بهمن ماه در سالن همایش های برج میلاد پایان داد.

سینما فستیوال

به گزارش خبرنگار سینما فستیوال ، در این مراسم علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد، محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهور و عده ای دیگر از شخصیت های برجسته ی سیاسی و فرهنگی حضور داشتند تا سیمرغ را به دست برگزیدگان بسپارند.

– ازدحام جمعیت در برج میلاد به ویژه سالن همایش ها به قدری زیاد بود که میان هنرمندان، مردم با نگهبانان کنترل ورود درگیری به وجود آمد و عده ی بسیار زیادی، حتی از اصحاب رسانه نیز نتوانستند وارد سالن شوند.

– همانطور که همیشه بخش مستند مهجور می ماند، در اختتامیه جشنواره فیلم فجر نیز شاهد این ماجرا بودیم، به این ترتیب که بیانیه ی هیئت داوران بخش مستند به علت کمبود زمان و مدیریت زمان حذف شد!

– تینا پاکروان که برای دریافت دیپلم افتخار بازیگر مکمل زن برای پانته آ پناهی ها (بازیگر فیلمش – خانوم- ) به روی سن آمده بود، رو به حاضرین گفت : ” قول نمی دهم سال آینده فیلم “آقا” را بسازم!

– هومن سیدی نیز که جایزه ویژه هیئت داوران در بخش “نگاه نو” را برای فیلم “سیزده” دریافت نموده بود بعد از دریافت این جایزه، آن را به جناب آقای رئیس جمهور تقدیم کرد.

– محسن دارسنج که دیپلم افتخار بهترین چهره پردازی را برای فیلم “همه چیز برای فروش” دریافت کرد، جایزه خود را به محسن امیریوسفی کارگردان “آشغال های دوست داشتنی” و امیر ثقفی اهدا کرد.

– میلاد کی مرام برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر مکمل مرد، جایزه نقدی خود را به بیمارستان محک برای درمان کودکان مبتلا به سرطان هدیه کرد.

– کارن همایونفر که در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین موسیقی را دریافت کرده بود، امسال دبپلم افتخار این رشته را به خانه برد. پس از گرفتن جایزه خود به پشت تریبون رفت و گفت امیدوار است سیمرغ بلورین را یک ایرانی ببرد اما تنها یک دقیقه بعد از پایان یافتن صحبت هایش سیمرغ بلورین به استفان واربک برای فیلم ” رستاخیز” رسید.

– رضا عطاران که در سی امین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را برای فیلم “خوابم میاد” دریافت کرده بود، در جشنواره امسال برای بازی در فیلم “طبقه حساس” سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد و پس از گرفتن سیمرغش گفت: من یک سیمرغ داشتم، برای سیمرغم جفت می خواستم حالا می خواهم تولیدی سیمرغ راه اندازی کنم تا سال آینده بتوانم جشنواره راه بیاندازم!

– دیشب تولد مصطفی کیایی، کارگردان “خط ویژه” بود و کیایی در شب تولدش کادویش را از مردم دریافت کرد و سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه مخاطبان را به خانه برد.

– و در انتها اینکه ریاست جمهوری هیچ یک از فیلم های جشنواره را شایسته ی دریافت سیمرغ بلورین ریاست جمهوری ندانستند و سیمرغ ریاست جمهوری تا سال آینده باید در قفس بماند.

۴ دیدگاه

  1. به کسایی که باید جایزه می دادن ، حتی تقدیر هم نشد به جاش جایزه رو به عطاران با اون شوخی های همیشگی لوسش دادن
    این چه وضعشه آخه ؟؟؟؟
    عطاران: می خواهم تولیدی سیمرغ راه اندازی کنم تا سال آینده بتوانم جشنواره راه بیاندازم!

  2. من نمیدونم چرا بخش مستند رو کلاً از جشنواره حذف نمی کنند ؟
    اینا که حتی تو اختتامیه هم واسش ارزش قائل نمی شن !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *