تقدیر از کارگردان “Philomena” در جشنواره ادوسا

 جشنواره ی بین المللی فیلم ادوسا اوکراین برای پنجمین دوره خود از کارگردان فیلم “Philomena” تقدیر می کند.

ادوسا فیلم فستیوال2

به گزارش سینما فستیوال، جشنواره ی بین المللی فیلم اودسا که از سال 2010 هر سال در تیر ماه ( جولای) در اکراین برگزار می شود، امسال پنجمین دوره ی خود را از 20 تیر (11 جولای) آغاز می کند.

جشنواره ی فیلم اودسا با فیلم “human capital” به کارگردانی پائولو ویرزی محصول مشترک ایتالیا و فرانسه کار خود را آغاز می کند.

پنجمین دوره ی این جشنواره در بخش های رقابتی بین الملل ( 12 فیلم از کشور هایی مانند فرانسه، آلمان، لهستان و روسیه و …)، بخش رقابتی داخلی ( با 7 فیلم)، مسابقه ی فیلم کوتاه داخلی (با 13 فیلم)، رویداد های ویژه ( اکران فیلم “blackmail” آلفرد هیچکاک و “fantomas” از لوئیس فیولید)، بخش جشن اولین اکران ( با 7 فیلم از جمله “boyhood” به کارگردانی ریچارد لینکتر)، بخش جشنواره ی جشنواره ها ( با 10 فیلم از فیلم هایی که در جشنواره هایی نظیر کن و برلین و ونیز و … شرکت داشته اند)، راهی به آزادی ( 7 فیلم)، اکران های ویژه ( با 11 فیلم از کشور های مختلف)، نگاهی به گذشته ی اوکراین ( 5 فیلم)، تقدیم به استفان فریرز (با اکران 4 فیلم برتر او از جمله “Philomena” ) و برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی مختلف کار خود را دنبال می کند.

در این جشنواره به استفان فریرز جایزه ی یک عمر دست آورد هنری از سمت مسئولان برگزاری جشنواره اهدا می شود.

فیلم “paper souls” به کارگردانی وینست لانو ساخته ی مشترک فرانسه، بلژیک و لوکزامبورگ به عنوان فیلم اختتامیه ی این جشنواره معرفی شده است.

جوایز این جشنواره از جمله جایزه ی اصلی دوک طلایی ( golden duke) ، جایزه ی هیات داوران، جایزه ی ویژه ی تماشاچیان و … در روز اختتامیه ی 28 تیر ( 19 جولای) اهدا خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *