اکران فیلم ” رستاخیز ” در عید فطر

سخنگوی شورای صنفی نمایش از اکران عمومی فیلم ˝رستاخیز ˝به کارگردانی احمدرضا درویش خبر داد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره وضعیت اکران فیلم” رستاخیز “بیان کرد: مذاکرات با تهیه‌کننده و پخش کننده انجام شده و فیلم در عید فطر در یکی از سرگروه‌ها اکران می‌شود.

وی درباره کوتاه شدن بعضی از سکانس‌های این فیلم بیان کرد: قبل از اکران فیلم، پروانه نمایش صادر شده که‌‌ همان نسخه به نمایش درآمده در جشنواره فیلم فجر اکران عمومی خواهد شد.

پروانه نمایش فیلم در شهریور ماه ۱۳۹۳ صادر شد، اما تاکنون پشت خط اکران فیلم‌ها باقی مانده است.

پیش از این‌ها احمدرضا درویش به هنرآنلاین گفته بود بعد از اعلام پروانه نمایش، باید پخش کننده و تهیه کننده به دنبال تبلیغات و فرصت مناسب اکران باشند.

“رستاخیز” فیلمی تاریخی – مذهبی است که می‌توان آن را محصول سال ۱۳۸۹ دانست. این فیلم در ‌‌نهایت در سال ۱۳۹۲ و در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. فیلم نامزد دریافت سیمرغ بلورین در ۱۱ بخش شد و در ۸ بخش از جمله بهترین کارگردانی برنده سیمرغ بلورین شد.

این فیلم درباره واقعه عاشورا است که با همراهی بکیر فرزند حر ابن یزید ریاحی به قیام امام حسین (ع) و متن حوادث واقعه عاشورا می‌پردازد. این فیلم مقطع زمانی مرگ معاویه تا قیام امام سوم شیعیان را به تصویر می‌کشد. فیلمبرداری پروژه” روز رستاخیز “از ۱۶ بهمن‌ ماه سال ۸۸ همزمان با اربعین حسینی در شهرستان بم آغاز شد و پس از پشت سرگذاشتن بیش از ۲۵۰ جلسه فیلمبرداری در شهرهایی چون شهداد کرمان، اصفهان، شاهرود، رباط کریم و تهران ۱۲ دی ‌ماه ۸۹ به پایان رسید.

در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون پوریا پورسرخ، حسین پورشیرازی، فرهاد قائمیان، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، انوشیروان ارجمند، مهتاب کرامتی، شقایق فرهانی، لیلا بلوکات، زهره حمیدی و… ایفای نقش کرده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *