اولیور استون امشب در تلویزیون ایران

“الیور استون” کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده سرشناس هالیوودی مهمان ویژه برنامه شبکه چهار برای جشنواره جهانی فیلم فجر میشود.

به گزارش سینما فستیوال ،  ویژه برنامه شبکه چهار برای سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر هر شب ساعت ۲۱ با اجرای نادر طالب زاده به صورت زنده از محل برگزاری این جشنواره از پردیس چارسوی به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

در برنامه سه شنبه (۴اردیبشهت) نادر طالب زاده با الیوراستون چهره سینمایی سرشناس هالیوود به گفتگو می‌پردازد.

“الیور استون” کارگردان، نویسنده و تهیه کننده آمریکایی  است که به واسطه کارگردانی سری فیلم‌هایی در مورد جنگ ویتنام به شهرت رسید و تاکنون سه بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده است.

“جوخه” (۱۹۸۶)، “متولد چهارم جولای” (۱۹۸۹) و “بهشت و زمین” (۱۹۹۳ )، سه گانه معروف جنگی “استون” هستند، هرچند هریک جنبه‌های مختلفی از جنگ را به تصویر کشیده است.

“وال استریت”، “وحشی‌ها” و “قاتلین بالافطره” و ساخت چندین مستند سیاسی از جمله دیگر آثار شاخص این کارگردان آمریکایی به شمار می‌‍رود. وی در سال ۱۹۷۸ برای فیلم “قطار سریع‌السیر نیمه شب” موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی شد و دو بار نیز برای فیلم‌های “پلیتون” و “متولد چهارم جولای” اسکار کارگردانی گرفته است.

ویژه برنامه شبکه چهار برای سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم به تهیه کنندگی محمد حمیدی مقدم شنبه تا چهارشنبه ساعت  ۲۱ و پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۳ به روی آنتن می‌رود.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *