الخاندرو گونزالس ایناریتو : در “بازگشته” با مرگ فاصله‌ زیادی نداشتیم .

الخاندرو گونزالس ایناریتو کارگردان مکزیکی اعتراف کرده وقتی در حال ساخت « بازگشته» بود آن قدر تصمیم‌های غیرمسوولانه و بد گرفته که زندگی دیگران را به خطر انداخته است.

سینما فستیوال
به گزارش سینما فستیوال به نقل از گاردین، در حالی که ژرار دوپاردیو از فیلم «بازگشته» و بازی لئوناردو دی پاردیو به عنوان بازی در لجنی که بوی عطر می‌داده انتقاد کرد و آن را سینمای غیرواقعی و زندگی غیرواقعی خواند، ایناریتو کارگردان این فیلم به صورت غیرمستقیم جواب این بازیگر مشهور را داد و به سخت بودن شرایط ساخت فیلم اذعان کرد.
انتظار می‌رود دی کاپریو هفته آینده جایزه اسکار را برای بازی در «بازگشته» دریافت کند. این فیلم در نور طبیعی ساخته شده و از کمترین جلوه‌پردازی کامپیوتری بهره گرفته است.
ایناریتو که با وجود حرف‌های گاه و بی‌گاه عوامل پشت صحنه مبنی بر سخت بودن شرایط کاری و فیلمبرداری در دمای زیر صفر درجه که موجب می‌شد لنز دوربین یخ بزند، هرگز این مسایل را تصدیق نکرده بود، اکنون سرانجام تایید کرده که تصمیم‌های غیرمسوولانه‌ای اخذ کرده است.
در این فیلم وسترن که لئوناردو دی‌کاپریو و تام هاردی از بازیگران آن هستند، شاهد زندگی چند شکارچی در قرن نوزدهم هستیم که شخصیت اصلی آن یعنی شکارچی‌ای به نام گلس با حمله مرگبار خرسی روبه رو می‌شود و همراهانش او را تنها می‌گذارند تا بمیرد. این فیلم در دمای زیر صفر و در یک مورد در دمای منفی ۲۵ درجه در کانادا ساخته شد و برخی از دست‌اندرکاران کار کردن در این شرایط را یک جهنم واقعی توصیف کردند.
اکنون این کارگردان ۵۲ ساله در مصاحبه با مجله «رولینگ استون» اعتراف کرده که برای بازیگران و عوامل فیلم زیادی سختی گیری کرده است. او گفته است: می‌توانم بگویم این فیلم نتیجه خوشی است که از دل تصمیم‌های بسیار بد بیرون آمده است.
این کارگردان مکزیکی که سال پیش برای «مرد پرنده‌ای» اسکار گرفت و امسال مدعی اصلی اسکار است، ضمن تاکید بر این که گاهی باید چنین تصمیم‌هایی گرفت، افزوده است که ساخت فیلم، کار یک آدم اداری پشت میز‌نشین یا چیزی شبیه این نیست ،اما حالا می تواند بفهمد که چقدر زیاده روی کرده و وقتی تصمیم گرفت این فیلم را چگونه بسازد، به این واقعیت توجه نکرده بود.
با این حال ایناریتو از این که همه این تصمیم‌های سخت را اتخاذ کرده ابراز خوشحالی کرد و در عین حال یادآور شده که می‌داند می‌توانست اتفاق‌های واقعا ناخوشایندی بیفتد. او حتی پذیرفته که در مواردی با مرگ فاصله‌ زیادی نداشتند.
قابل توجه این که دی‌کاپریو در یک سالی که با این پروژه همکاری می‌کرد اجازه نداشت ریشش را بتراشد و قیافه جدید او برای خیلی‌ها جای سوال به وجود آورده بود اما او حتی درباره دلیل این قیافه نیز نمی‌توانست حرف بزند. او در هنگام تهیه فیلم در شکم یک اسب خوابید و مجبور شد تا جگر خام بخورد. او نیز در گفت‌و گو با رولینگ استون گفته است به نظرش ایناریتو می‌خواست «فیتس‌کارالدو» خودش را بسازد.
او از «تایتانیک» هم یاد کرده و گفته من در فیلم‌های متفاوت زیادی بازی کرده‌ام اما این یکی یک چیز دیگر بود و شبیه یک ماجراجویی دیوانه‌وار بود.
«بازگشته» بیشترین جوایز گلدن گلوب و بفتا را از آن خود کرده و ۱۲ نامزدی اسکار را به دست آورده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *