اعلام جزییات کارگاه‌های بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر

برگزاری ۸ کارگاه تخصصی در ایام برگزاری مستقل بخش بین‌الملل جشنواره فجر با همکاری کشورهایی چون نیوزلند، کانادا، فرانسه و همچنین نمایش ۱۱ اثر سینمای چین در بخش غیر رقابتی از اخبار امروز سینماست.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، نخستین کارگاه تخصصی ششم اردیبهشت و در نخستین روز ایام برپایی بخش بین الملل فیلم فجر، با موضوع «تولید مشترک، اصول و روش‌ها » توسط پیت برایان ریو  (Pete Revi) از کشور نیوزلند برگزار می شود.

کارگاه تبادل ایده‌ جَن میلر

جَن میلر کارگاه آموزشی ایده‌پردازی (Pitching) را با جوایز نقدی و حمایتی از سوی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و سازمان سینمایی برگزار می‌کند.

همچنین کارگاه های دیگر وی روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت‌ماه از ساعت ۸ تا ۱۲ ظهر با سخنان عمومی جن میلر برگزار می‌شود و از ساعت ۱۳:۳۰ برای ۱۰ نفر از شرکت‌کنندگانی که طرح‌های‌شان انتخاب شده، ادامه می یابد.

آسیب‌شناسی فیلمنامه در سینمای ایران

کارگاه تخصصی آسیب شناسی فیلمنامه در سینمای ایران ۷ اردیبهشت و همزمان با دومین روز از برپایی بخش بین الملل سی وسومین جشنواره فیلم فجر از ساعت ۱۳ تا ۱۷:۳۰ با حضور جمعی از اساتید سینمای ایران برگزار می شود.

برگزاری کارگاه «معیارهای جشنواره‌ها برای جذب فیلم» توسط سه مدیر بین المللی

کارگاه «معیارهای جشنواره‌ها برای جذب فیلم» ۸ اردیبهشت همزمان با دومین روز جشنواره با حضور سه مدیر از جشنواره‌های بین‌المللی درجه «الف» در سی و سومین جشنواره فیلم فجر مورد ارزیابی قرار می گیرد.

رییس جشنواره استانبول یکی از اعضای هیات انتخاب جشنواره برلین و مدیرعامل جشنواره فیلم کن از جمله مدیرانی هستند که احتمال دارد در نشست کارگاه «معیارهای جشنواره‌ها برای جذب فیلم» حضور پیدا کنند.

این میزگرد از ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ هشتم اردیبهشت در سالن ۳ پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

مبانی و قوانین کپی رایت

کارگاه تخصصی مبانی و قوانین کپی رایت هشتم اردیبهشت از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ با حضور مهمت گلریوز از کشور ترکیه در سی وسومین جشنواره بین المللی فیلم فجر بررسی می شود.

کریستوف زانوسی در جشنواره فیلم فجر

کریستوف زانوسی کارگردان مشهور لهستانی برای برگزاری چند کارگاه تخصصی سینمایی به سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر می‌آید و در چهارمین روز از سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به همراه علاقه‌مندان از ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح به تماشای فیلم «ساختار کریستال» می‌نشیند.

وی همچنین از ساعت ۱۳ تا ۱۴:۳۰ کارگاهی تخصصی با عنوان «اصول کار با هنرپیشه، چگونگی تنظیم میزانسن میان دوربین و هنرپیشه» را برپا خواهد کرد.

این کارگردان لهستانی در ادامه و از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ درباره «سیر تحول درام‌پردازی از دهه ۶۰ میلادی تا امروز» در کارگاهی تخصصی سخن می‌گوید. زانوسی پس از آن نیز از ساعت ۱۶:۴۵ تا ۱۷:۴۵ به پرسش علاقه‌مندان پاسخ خواهد داد.

ارزیابی اصول کارگردانی فیلم های رزمی با حضور استنلی تانگ

اصول کارگردانی فیلم های رزمی با حضور استنلی تانگ کارگردان مشهور هنگ کنگی در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر برگزار می شود.

استنلی تانگ دهم اردیبهشت و همزمان با پنجمین روز از سی و سومین جشنواره فیلم فجر، از ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح به همراه علاقه مندان به تماشای فیلم داستانی «پلیس ۳» می نشیند.

وی همچنین از ساعت ۱۳ تا ۱۴:۳۰ در کارگاهی تخصصی درباره اصول کارگردانی فیلم های رزمی و چگونگی آماده سازی مواد خام برای تدوینگر سخنرانی خواهد کرد و از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ سیر تحول سینمای حادثه پرداز (از کار با بدلکار تا جلوه های ویژه رایانه ای) را در کارگاهی تخصصی بررسی می کند.

وی در ادامه از ساعت ۱۶:۴۵ تا ۱۷:۴۵ به پرسش حاضران پاسخ می دهد.

جلوه‌های ویژه بصری رایانه‌ای

کارگاه تخصصی جلوه های ویژه بصری در سینما با حضور براران لوولوا از کشور فرانسه در سی و سومین جشنواره فیلم فجر برگزار می شود.

برتران لوولوا مدرس از کمپانی جاست فوئل و مدمن فیلمز در زمینه جلوه‌های بصری، تهیه‌کنندگی و مدیریت تولید، ۱۱ اردیبهشت و در ششمین روز از سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر از ساعت ۱۳ تا ۱۴:۳۰ در کارگاهی تخصصی درباره چگونگی کار با نرم افزار برای افزایش سیاهی لشگر در صحنه CGI سخنرانی می کند

وی همچنین از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰  درباره دیگر جلوه های ویژه بصری در کارگاهی تخصصی گفتگو می کند و از ساعت ۱۶:۴۵ تا ۱۷:۴۵ پاسخگوی پرسش علاقه مندان خواهد بود.

مجموعه کارگاه های تخصصی از سوی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، همزمان با برپایی این رویداد سینمایی از ۶ تا ۱۱ اردیبهشت با حضور جمعی از بزرگان سینمای ایران و جهان برپا خواهد شد.

 ۱۱ اثر از سینمای چین در بخش غیر رقابتی بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر

۱۱ فیلم از محصولات کشور چین در سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ در بخش غیر رقابتی بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر نمایش داده می شود.

گوشه بهشت (A Corner of Heaven) به کارگردانی می آ او یان ژانگ محصول مشترک فرانسه و چین در سال ۲۰۱۴ به مدت زمان ۱۰۸ دقیقه، چهره کوهستان برفی (A portrait of Snow Mountain) به کارگردانی هان یو ژائو نینگیو محصول سال ۲۰۱۳ چین به مدت ۹۳ دقیقه، نگهبانان (Watchmen) به کارگردانی لیانگ بیگزینگ محصول ۲۰۱۳ چین و به مدت ۷۳ دقیقه، سایه دونده من (My Running Shadow) یا من یک نابغه هستم (I am a Genius) به کارگردانی فانگ گانگ لیانگ محصول سال ۲۰۱۳ چین با مدت زمان ۹۲ دقیقه، هرگز به پشت سرت نگاه نکن (Never Look Back) به کارگردانی وانگ جینگ گوآنگ محصول ۲۰۱۳ چین و به مدت ۱۰۶ دقیقه، نرجما (Norjmaa) به کارگردانی بایا نرول محصول ۲۰۱۳ چین با مدت زمان ۱۰۳ دقیقه، قطار جادویی (انیمیشن) (The Magic Train) به کارگردانی جو چانگ محصول ۲۰۱۵ چین و به مدت زمان ۸۷ دقیقه، رییس کارخانه (Factory Boss) به کارگردانی وی ژنگ محصول ۲۰۱۴ چین و ۱۰۱ دقیقه، خاطرات پلیس (Police Diary) به کارگردانی نینگ یینگ محصول ۲۰۱۴ چین به مدت زمان ۱۱۳ دقیقه، نیزه مقدس ( The Sacred Arrow) به کارگردانی پما تی سدن محصول ۲۰۱۴ چین و ۹۶ دقیقه، آمدن به خانه (Coming Home) از ییمو ژانگ محصول ۲۰۱۴ چین و به مدت زمان ۱۱۱ دقیقه مجموعه فیلم های سینمای چین است که در بخش بین الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر نمایش داده خواهد شد.

بخش بین الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر ۵ تا ۱۲ اردیبهشت در پردیس سینمایی ملت برگزار می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *