ارسال فیلم “سال‌های حادثه” به جشنواره فیلم مقاومت

سعید چاری کارگردان فیلم سینمایی «سال‌های حادثه» از تحویل این فیلم به جشنواره فیلم مقاومت خبر داد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، فیلم سال‌های حادثه به کارگردانی سعید چاری و تهیه‌کنندگی محمد آزادی مهربانی و سعید چاری با تدوین مجدد تحویل نسخه نهایی‌اش تحویل دبیرخانه جشنواره مقاومت شد.

این فیلم که یکی از فیلم‌های انتخاب شده هیات داوران در بخش مسابقه جشنواره فیلم مقاومت است داستان کودکی 9 ساله بنام احمد علی است که برای حضرت امام(ره) نامه می نویسد و می گوید که خیلی دوست دارد ایشان را از نزدیک ببیند؛ حضرت امام خمینی(ره) هم جواب نامه او را می‌دهد و می‌فرمایند که من هم همه فرزندان ایران زمین را دوست دارم در صورت امکان به جماران بیا تا همدیگر را از نزدیک ملاقات کنیم. احمد علی قصد رفتن به جماران را می‌کند اما گرفتار یک ضد انقلاب می‌شود و آزارهای آن فرد باعث می‌شود تا لحظه دیدار به تاخیر بیفتد و بین احمد علی و آن فرد ضد انقلاب بار دیگر مبارزه انقلابی شکل می‌گیرد.

سعید چاری درباره نسخه تحویل داده شده به جشنواره مقاومت به فارس گفت: قبلا نسخه‌ای از این فیلم در بخش مسابقه جشنواره کودک به نمایش در آمد که نسخه جدید فیلم 15 دقیقه کوتاه‌تر شده است و بخشی از فیلم که مربوط به بمب‌گذاری و فعالیت‌های خرابکارانه ضد انقلاب‌ها بود از فیلم کلا حذف شده است و فیلم را لطیف‌تر در نظر گرفتیم و بیشتر به عشق عارفانه یک کودک به رهبر انقلاب پرداختیم و به همین دلیل سکانس بازی بسیاری از بازیگران فیلم حذف شدند.

وی ادامه داد: در این نسخه فیلم سعی شده است تا چهره عرفانی حضرت امام(ره) به تصویر کشیده شود و سعی کردیم تدوین فیلم در راستای همین امر صورت گیرد و پایان بندی فیلم را نیز به همین دلیل تغییر دادیم.

چون این فیلم یک فیلم شهری و آپارتمانی نبود بخاطر تردد لوکیشنهایش فیلمبرداری بسیار سختی داشت، بیشتر اتفاقات فیلم در روستای کیلان فیلمبرداری شده و بخشی از فیلم هم مربوط به ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بود که به این منظور سکانس شام غریبان مصلای تهران را بازسازی کردیم و همچنین قیام 15 خرداد هم در این فیلم بازسازی شده است.

در این نسخه فیلم بازیگرانی نظیر میرطاهر مظلومی، ثنا صادقی، شراره رخام، امیر زریوند، مجید شهریاری، سیاوش قاسمی، محمد آزادی مهربانی، محمدرضا رهبری و بازیگر خردسال علیرضا مظفری بازی می‌کنند.

عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان و تدوین : سعید چاری – تهیه کننده: محمد آزادی مهربانی و سعید چاری – فیلمنامه : ثنا صادقی – مجری طرح : هادی مشکوه – مدیر فیلمبرداری : امید رخ افروز – طراح صحنه : احمد سعادت – عبدالرضا منتظری – طراح گریم : جنان صدفی.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *