آیا سینما، توانایی به تصویر کشیدن این فجایع را دارد؟

سرمقاله3

جهان روز های تلخی را پشت سر می گذارد.روز های درد و خون و مرگ ! روز های ظلم و استکبار! روزهای وحشت و تاریکی!

در نقطه ای از جهان، هر روز، هر ساعت و هر لحظه، بی شمار زن و مرد، بی شمار کودک زیر بمباران های رژیم اشغالگر صهیونیستی میسوزند و در نقطه ای دیگر به جرمی نا معلوم به اسم اسلام سر میبرند وپرچم نام مبارک پیامبر اسلام را بالای سر میبرند!

در این وانفسا ، آنان که باید ، سکوت می کنند تا بشناسانند خود را با کریه ترین چهره ی ممکن به جهان و جهانیان!

این روز ها ، جهان به انتظار جنگ جهانی سوم نیست که هر روز و هر لحظه ، جنگ جهانی در حال رخ دادن است! جنگی جهانی که خیر و شر را مقابل همدیگر قرار می دهد و چهره واقعی حکومت ها را آشکار می سازد . جنگی جهانی که نژاد پرستانه است و هیتلر و هیتلر ها را انگشت به دهان می گذارد! جنگی که هیتلر فاشیست رادر قامتی جدید میتوان یافت ، گویا هیتلرها تکثیر یافته اند! و درست در همین ایام است که بیش از هر وقت دیگری به افسانه هولوکاست پی میبریم ! افسانه ای که از یهودی سوزی میگوید، که به مرور گذشت زمان شاخ و برگی یافته است به وسعت جنگلی پر دار و درخت ! از قتل عامی سخن به میان می آید که رنگی از افسانه و جادوی سینما را به همراه دارد ! و هولوکاست واقعی ، امروز در مقابل چشمان میلیارد ها انسان ، در حال رخ دادن است ، هولوکاستی مستند ! و هنوز ، و همچنان ، آنها که باید ، چشم و گوش بسته اند بر این فجایع عظیم تاریخی !

تاریخ، این روزها را نمی تواند به تصویر بکشد…هیچ مدیومی، حتی مدیوم سینما، توانایی به تصویر کشیدن این فجایع را ندارد. در طول این سالها فیلم های زیادی راجع به یهودی سوزی ساخته شد که جادوی سینما را به خدمت گرفته بودند تا هلوکاستی به تصویر بکشند آنچنان که می خواهند،اما حقیقت به هیچ مدیومی نیاز ندارد! حتی اگر هیچ دوربینی این روزها را ضبط نکند، از این به بعد هیچ کس در هیچ دوره ای فراموش نخواهد کرد کودکانی بی پناه را که تنها بمب دیدند و خون! این روزها ثبت خواهند شد، در ذهن همه ی مردم جهان! و بی شک به زودی اسرائیل، با آن تاریخ جعلی اش، از روی زمین محو خواهد شد!

محمدتقی جلالی- سینما فستیوال

یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *