آیا دبیر جشنواره “عصبانی نیستم” را حذف می کند؟!

جوایز فیلم «عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمیشیان قرار است در مراسم اختتامیه فیلم فجر به درخواست علیرضا رضا داد دبیر جشنواره حذف شود.

درمیشیان

به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر در حالی تا دقایقی دیگر در برج میلاد برگزار می‌شود که این مراسم تحت تاثیر خبری قرار گرفته که در سالن همایش‌های برج میلاد دهان به دهان می‌چرخد. مدیران جشنواره فیلم فجر از رضا درمیشیان خواسته اند تا نامه‌ای به دبیر جشنواره بنویسد و در این نامه رقابت در جشنواره امسال انصراف دهد. درمیشیان تا لحظه تنظیم این خبر زیربار این خواسته نرفته و به همین خاطر رضاداد شخصا وارد عمل شده و خواستار حذف جوایز این فیلم شده است. نوید محمدزاده به خاطر بازی در این فیلم جایزه بهترین بازگر جشنواره امسال را به دست آورده و باران کوثری هم بر اساس آرای هیات داوران شایسته دریافت دیپلم افتخار شده است. عوامل فیلم گویا در حال رایزنی با مقامات عالی فرهنگی و اجرایی هستند تا جلو این اقدام گرفته شود. این در حالی است که خبرگزاری فارس هم از شایعه اهدای سیمرغ به این فیلم خبرداده است. فارس نوشته، بر اساس شنیده‌ها هیات داوران جشنواره فیلم فجر قرار است امشب در اختتامیه جشنواره به فیلم “عصبانی نیستم” که مضمون حمایت از فتنه ۸۸ را دارد، سیمرغ اهدا کند. بنا بر این گزارش، این فیلم که به دلیل محتوای آن مورد اعتراض برخی رسانه‌ها، نمایندگان مجلس و برخی متدینین قرار گرفته، در ۵ مورد کاندیدای دریافت سیمرغ شد که بر اساس شنیده‌ها قرار است امشب سیمرغ بگیرد. این در حالی است که مسئولان سینمایی درباره محتوای «عصبانی نیستم» بارها از سوی نمایندگان مردم تذکر دریافت کرده بودند. پیش از این نیز نشست فیلم به دلیل جلوگیری از اعتراض برخی رسانه‌ها برگزار نشد و عنوان می‌شود که در صورت اهدای سیمرغ به این فیلم اعتراضات ادامه خواهد داشت.

۱۴ دیدگاه

  1. من این فیلمو دو بار دیدم. شاید بدون اغراق یکی از بهترین فیلم های جشنواره امسال بود. این برخورد حقش نبود 🙁

  2. در پخش تلویزیونی مسولان صدا و سیما از ترس نام بردن این فیلم دو بار برنامه رو قطع کردند و مجری برنامه حرفهای چرت تحویل مردم میداد .این هم صداقت صدا و سینمای ایران.
    مردم رو چه فرض کردید که با قطع پخش زنده تعداد سیمرغها رو می شمارید.
    بهترین فیلم عصبانی نیستم بود

  3. از اکران فیلم عصبانی نیستم مشخص بود حذف می شه
    آخه قرار بود جمعه تو تبریز اکران بشه ولی گفتن حذف و به جاش فیلم فاخر معراجی ها گذاشتن !!!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *