آلن ریک‌من جایزه‌ “کریشتوف کیشلوفسکی” را به خانه می برد

آلن ریک‌من جایزه‌ “کریشتوف کیشلوفسکی” را از جشنواره فیلم کامریماژ دریافت می‌کند.
سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، بازیگر و کارگردان بریتانیایی آلن ریک‌من جایزه‌ “کریشتوف کیشلوفسکی” جشنواره فیلم کامریماژ را دریافت خواهد کرد.
آخرین اثر “ریک‌من” تحت عنوان “کمی آشفتگی” در دربار لوئی چهاردهم می‌گذرد. فیلم نگاهی به جامعه‌ مردسالاری و کشمکش‌های موجود میان زنان در این جامعه دارد. قهرمان فیلم “سابین دوبارا” است که نقش او را “کیت وینسلت” ایفا می‌کند.
جشنواره  در بیانیه‌ای درباره‌ ریک‌من گفته است: آلن ریک‌من یک شریک فوق‌العاده برای فیلم‌سازهای با سلیقه‌های متفاوت است. “ریک‌من” از ویژگی‌های بازیگرانش مانند صدا، بدن، حرکات و غیره به نحو احسن استفاده می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند دنیای جدید سینمایی را خلق کنند.
علاقه‌مندان جوان سینما  ریک‌من را برای بازی در نقش “پروفسور سوروس اسنیپ” در سری فیلم‌های “هری پاتر” می‌شناسند.
ریک‌من در فیلم “حقیقتاً، دیوانه‌وار، عمیقاً” ساخته‌ “آنتونی مینگلا” نقش روح رومانتیکی را بازی کرد که نامزد دریافت جایزه‌ی بفتا شد. در فیلم “عقل و احساس” به کارگردانی “انگ لی” نقش کولونل “براندون” را بازی کرد که برای این فیلم نامزد دریافت جایزه‌ی بفتا شد.
در فیلم “مایکل کالینز” ساخته‌ی “نیل جوردن” نقش “ایمون دو والرا” را ایفا کرد. بازی نقش اصلی فیلم تلویزیونی “راسپوتین” برای او جایزه‌ی “گولدن گلوب”، “پرایم تایم‌ امی” و جایزه انجمن بازیگران سینما را به ارمغان آورد.
ریک‌من کارگردانی را با فیلم “مهمان زمستان” آغاز کرد که دو جایزه از جشنواره فیلم ونیز را از آن خود کرد.
جشنواره فیلم کامرایماژ از پانزدهم تا بیست و دوم نوامبر در شهر بیدگوشچ لهستان برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *