270 فیلم در جشنواره بین المللی رشد

معاون تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: تا پایان جشنواره بین المللی فیلم رشد و یازدهمین جشنواره بین المللی دانش آموز فیلم ساز 270 فیلم خارجی و داخلی در بخش مسابقه و جنبی در 22 استان کشور نمایش داده خواهد شد.

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایرنا ، ˈیدالله کریمیˈ افزود: از یکهزار و 530 فیلم در 20موضوع مختلف ارسالی به دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم رشد، داوران خارجی و داخلی این 270 فیلم را به عنوان آثاربرگزیده چهل و سومین دوره جشنواره انتخاب کردند.

وی گفت: فیلم های ارسالی در این دوره جشنواره از 48 کشور و 20 استان کشور از نظر شاخص های کمی و کیفی ارسالی در قالب انیمیشن، فیلم کوتاه، داستانی بلند، مستند و مستند علمی رشد بسیار بالایی داشته است.

کریمی اضافه کرد: در سه گروه فیلمسازان آزاد، فرهنگیان فیلمساز و دانش آموزان فیلمساز، آثار خود را به دبیرخانه چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد ارسال کردند که پس از ارزیابی داوران خارجی و داخلی، آثار برگزیده انتخاب شدند.

مدیر اجرایی جشنواره فیلم رشد اضافه کرد: پارسال حدود چهار میلیون دانش آموز، فرهنگی و علاقمندان به فیلم مخاطبان جشنواره بین المللی فیلم رشد بودند.

وی گفت: اگر بتوان فیلم های چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم رشد را در مدارس و مجتمع های آموزشی را نمایش داد می توان جایگاه فیلم آموزشی در حوزه آموزشی و تربیتی به فرهنگیان و خانوادها را بهتر معرفی کرد.

معاون تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: آثار فیلمسازانی از استان های فارس، اصفهان، قزوین و زنجان برگزیده شدند که این گویای معرفی و شناخت آنها از جایگاه فیلم های آموزشی در تعلیم و تربیت دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *