یک موزیسین رئیس هیئت داوران جشنواره ونیز شد

برای اولین بار یک آهنگساز فیلم بر صندلی ریاست هیات داوران بخش مسابقه ی جشنواره ی ونیز می نشیند.

دسپلت2

به گزارش سینما فستیوال،الکساندر دسپلت ، آهنگساز مشهور بین المللی فرانسوی، رئیس هیات داوران بین المللی بخش مسابقه ی هفتاد و یکمین دوره ی جشنواره ی فیلم ونیز خواهد بود که جوایزی مانند شیر طلایی برای بهترین فیلم را اهدا خواهد کرد.

این انتخاب توسط هیات مدیره ی فستیوال ونیز به ریاست پائولو باراتو و بر اساس توصیه ی مدیر جشنواره ی فیلم ونیز ، البرتو باربرا اتخاذ شده است.

الکساندر دسپلت که برای فیلم هایی همچون ملکه، بنجامین باتن، آقای فاکس، سخنرانی پادشاه و فیلومنا و ….شش بار نامزدی نامزدی اسکار را در کارنامه دارد، تا بحال جوایزی زیادی مانند گلدن گلوب، سه جایزه ی سزار، دو جایزه ی فیلم های اروپایی، خرس نقره ای و جایزه ی بفتا را نیز از آن خود کرده است و همچنین با کارگردانانی مانند استفان فیرز، رومن پلانسکی، ترنس مالیک، تام هوپر، کاترین بیگلو، دیوید فینچر و … همکاری داشته است. این برای اولین بار است که یک اهنگساز فیلم ریاست هیات داوران بخش مسابقه ی جشنواره ی فیلم ونیز را بر عهده می گیرد.

البرتو باربرا درباره ی دسپلت می گوید: “او نه تها یکی از بزرگترین آهنگسازان موسیقی متن امروزی است بلکه یکی از طرفداران سرسخت سینما نیز می باشد. کسی که حساسیت فوق العاده هنری اش را با اطلاعات زیادی از سینما  و تاریخ آن و زبان سینمایی تقویت کرده است.”

الکساندر دسپلت خود در این باره می گوید: برای من افتخار بزرگ و همینطور مسئولیت دشواری است که رئیس داوران چنین فستیوال معتبری باشم. سینمای ایتالیا هم بر سلیقه و هم موسیقی من بیشتر از همه چیز اثر گذار بوده است و من مفتخرم که بعد از آقای برناردو بارتولوچی ریاست این دوره از جشنواره را برعهده بگیرم”

در شب اختتامیه ی هفتاد و یکمین جشنواره ی فیلم ونیز( 6 سپتامبر) هیات داوران ونیز 71 به ریاست الکساندر دسپلت و 9 داور دیگر از بخش های مختلف سینما و دیگر کشور ها جوایز این فستیوال در بخش مسابقه ی فیلم بلند (شیر طلایی بهترین فیلم ، شیر نقره ای بهترین کارگردانی، جایزه ی بزرگ هیات داوران، جایزه ی کوپا ولپی برای بهترین بازیگر مرد و زن، جایزه ی مسترویانی برای بهترین بازیگر جوان مرد و زن، جایزه ی بهترین فیلم نامه و جایزه ی ویژه ی هیات داوران ) را اهدا خواهند کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *