گفته های جنتی درباره ی “قصه ها” و “عصبانی نیستم”

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مخالفت مجلس با اکران دو فیلم ‘قصه ها’ و ‘عصبانی نیستم’، گفت: قصه ها مشکل ندارد اما عصبانی نیستم قبل از اکران نیاز به اصلاحاتی دارد.

علی جنتی

به گزارش سینما فستیوال به نقل از بانی فیلم، علی جنتی درباره مخالفت مجلس با اکران دو فیلم ‘قصه ها ‘ و ‘عصبانی نیستم’ گفت: ‘قصه ها’ ساخته خانم رخشان بنی اعتماد را دیده ام به نظرم هیچ مشکلی ندارد و اکران هم خواهد شد. قصه ها اثری اجتماعی است و نباید نسبت به آن حساسیت نشان داد.
این اثر به تازگی نیز برنده بهترین فیلمنامه درهفتادویکمین جشنواره ونیزشده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره فیلم ‘عصبانی نیستم’ به کارگردانی رضا درمیشیان نیز گفت: این فیلم را هم دیده ام که به نظرم نیاز به تامل بیشتر دارد و با این شکل اکران شدن آن موافق نیستم. به نظرم باید با اصلاحاتی به اکران عمومی برسد.
عصبانی نیستم درباره یک دانشجوی ستاره دار است و دومین ساخته درمیشیان پس از بغض است.این فیلم در سی و دومین جشنواره فیلم فجر با وجودی که نامزد دریافت برخی جوایز شده بود اما در لحظات آخر ازبخش مسابقه خارج شد.
جنتی که شامگاه گذشته (سه شنبه) در حاشیه اکران خصوصی فیلم ‘کاغذ خروس نشان’  درباره حضورش در اکران خصوص یک فیلم گفت: متاسفانه مشغله زیاد و فرصت اندک کمتر اجازه حضور در این مراسم ها را به ما می دهد اما هر وقت که فرصتی داشته باشم حتما باز هم در اکران های خصوصی فیلم ها شرکت خواهم کرد.
جنتی همچنین درباره فیلم ‘کاغذ خروس نشان’ گفت: بسیار تحت تاثیر فیلم قرار گرفتم و لوکیشن های آن مرا رو به گذشته برد. داستان خوب آن بسیار دیدنی بود.
کاغذ خروس نشان اولین ساخته مریم میلانی است که در ژانر کودک ساخته شده و قرار است عواید ناشی از فروش آن صرف کودکان کار شود.
وی با بیان این مطلب که این فیلم ‘یکی از بهترین آثار حوزه کودک بود که در چند سال اخیر دیده ام’،افزود: باید به اکران عمومی این نوع فیلم ها برای بهتر دیده شدن کمک کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *