سی و دومین جشنواره تئاتر فجر در غیاب برخی از بزرگان

خسرو سینایی، عبدالرضا کاهانی، سامان مقدم، خسرو معصومی، عباس رافعی، سیروس الوند و محمدحسین لطیفی از جمله کارگردانان مطرحی هستند که فیلمشان به بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر راه پیدا نکرد.

سینما فسیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایسنا، بعد از اعلام اسامی 22 فیلم راه‌یافته به بخش اصلی جشنواره فیلم فجر، کارگردانان مطرحی بنا به دلایل مختلف از این رقابت بازماندند که از مطرح‌ترین آنها می‌توان به خسرو سینایی اشاره کرد که پس از سالها با فیلم «جزیره رنگین» متقاضی حضور در جشنواره بود.

عبدالرضا کاهانی هم در این دوره «استراحت مطلق» را ارائه کرده بود اما ظاهرا به دلیل اصلاحات واردشده به فیلم در میان آثار نهایی قرار نگرفت.

سیروس الوند با «این سیب هم برای تو»، سامان مقدم با «نهنگ عنبر»، خسرو معصومی با «تابو»، عباس رافعی با «آوازهای سرزمین مادری‌ام» و محمدحسین لطیفی با «اسب سفید پادشاه» حضورشان در این رویداد سینمایی محتمل بود.

بهمن فرمان‌آرا هم که پس از سالها با «دلم می خواد» به سینما برگشت طی روزهای گذشته علی‌رغم مخالفت تهیه‌کننده فیلم انصرافش را از حضور در بخش مسابقه اعلام کرده بود.

مجید مجیدی که ریاست هیات داوران این دوره را بر عهده دارد پس از سالها فیلم «محمد (ص)» را آماده نمایش دارد که ظاهرا برای این فیلم نمایش ویژه‌ای خارج از بخش مسابقه در نظر گرفته شده است.

بر اساس لیست اعلام‌شده مسعود جعفری جوزانی با «ایران برگر»، علیرضا رئیسیان با «دوران عاشقی»، ابوالحسن داودی با «رخ دیوانه» و عبدالحسن برزیده با «مزارشریف» پس از سالها به جشنواره فیلم فجر می‌آیند.

کمال تبریزی با «طعم شیرین خیال»، فرزاد موتمن با «خداحافظی طولانی» و بهروز افخمی با «روباه» از دیگر کارگردان های مطرح این دوره هستند که در کنار جوانان به رقابت خواهند پرداخت.

نیکی کریمی هم با «شیفت شب» پس از سالها به عنوان کارگردان به جشنواره فیلم فجر آمده و تنها فیلمساز زن حاضر در بخش سودای سیمرغ محسوب می‌شود.

بهروز افخمی، بهرام توکلی، مصطفی کیایی، روح‌الله حجازی، کمال تبریزی، فرزاد موتمن، هاتف علی‌مردانی، هومن سیدی و کاوه سجادی حسینی کارگردان‌هایی هستند که در دوره گذشته نیز فیلمی در جشنواره داشتند. در این میان روح‌الله حجازی برای اولین بار فیلمش در بخش رقابتی جشنواره شرکت می‌کند.

از فیلمهای غایب در بخش نگاه نو جشنواره هم می‌توان به «قندون جهیزیه» ساخته علی ملاقلی‌پور، «360 درجه» ساخته سام قریبیان، «یحیی سکوت نکرد» ساخته ساخته کاوه ابراهیم‌پور و «مادر قلب اتمی» ساخته علی احمدزاده اشاره کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *