کاپیتان امریکا رکورد شکن شد

فیلم ابرقهرمانی «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی» در اولین روز نمایش در آمریکای شمالی رکورد بیشترین فروش روز اول یک فیلم اکران‌شده در ماه آوریل را شکست.

فیلم کاپیتان آمریکا

به گزارش سینما فستیوال به نقل از خبرآنلاین ، دنباله فیلم «کاپیتان آمریکا: اولین انتقامجو» جمعه در در 3938 سینما در ایالات متحده و کانادا 37 میلیون دلار به دست آورد.انتظار می‌رود «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی» (Captain America: Winter Soldier) تا پایان روز یکشنبه که مبنای فروش تعطیلات هفتگی است، بین 95 تا 100 میلیون دلار بفروشد و رکورد بیشترین فروش هفته اول یک فیلم اکران‌شده در ماه آوریل را نیز جابجا کند.

«Fast Five» از سری فیلم‌های «سریع و خشمگین» با 86.2 میلیون دلار فروش هفته اول در آوریل 2011، رکورددار قبلی است. این فیلم همچنین با 34 میلیون دلار، رکورددار بیشترین فروش روز اول یک فیلم اکران‌شده در ماه آوریل بود.

«سرباز زمستانی» در نمایش‌های نیمه‌شب پنجشنبه به فروش خیره‌کننده 10.2 میلیون دلار دست پیدا کرد.

فروش هفته اول اکران این فیلم قطعا از اولین فیلم «کاپیتان آمریکا» بیشتر خواهد شد که سه سال پیش با 65 میلیون دلار کار خود را شروع کرد. «اولین انتقامجو» در نهایت 177 میلیون دلار در آمریکای شمالی و در مجموع 371 میلیون دلار در دنیا فروخت.

به این ترتیب، «سرباز زمستانی» می‌تواند موفق‌ترین فیلم شرکت مارول استودیوز پس از مجموعه سینمایی «آیرون من» و «انتقامجویان» باشد. هر یک از دنباله‌های مارول بیشتر از فیلم‌های قبلی خود فروخته‌اند. «آیرون من 3» 95 درصد بیشتر از «آیرون من 2» فروخت و «تور: دنیای تاریک» 40 درصد بیشتر از فیلم اول به دست آورد.

از زمان نمایش «کاپیتان آمریکا»، فیلم‌های مارول از موفقیت بسیار عظیم «انتقامجویان» سود برده‌اند. «انتقامجویان» در هفته اول اکران 207 میلیون دلار فروخت که بیشترین فروش افتتاحیه تاریخ سینماست و دست آخر در دنیا 1.5 میلیارد دلار (623 میلیون دلار در آمریکای شمالی) به دست آورد.

«سرباز زمستانی» در عین حال از «تور: دنیای تاریک» فیلم قبلی مارول جلو می‌زند که در هفته اول نمایش حدود 86 میلیون دلار فروش داشت. مجموع فروش جهانی فیلم 645 میلیون دلار (بیش از 206 میلیون دلار در آمریکای شمالی) شد.

برادران آنتونی و جو روسو «سرباز زمستانی» را کارگردانی کرده‌اند که گفته می‌شود با بودجه حدود 170 میلیون دلار ساخته شده است.

کریس ایوانز در این فیلم بار دیگر به نقش استیو راجرز/ کاپیتان آمریکا، ابرقهرمان قصه‌های مصور انتشارات مارول ظاهر شده است. اسکارلت جوهانسن نقش «بیوه سیاه»‌ در «انتقام‌جویان» را تکرار کرده و سباستین استن به نقش «سرباز زمستانی» دشمن کاپیتان آمریکا ظاهر شده است.

رابرت ردفورد، ساموئل ال. جکسن، آنتونی مکی، فرانک گریلو، توبی جونز و امیلی ونکمپ از دیگر بازیگران «سرباز زمستانی» هستند.

در فیلم جدید، استیو راجرز/ کاپیتان آمریکا در واشنگتن دی.‌سی. زندگی آرامی دارد و می‌کوشد خود را با دنیای مدرن تطبیق بدهد، اما وقتی کالج اس.اچ.آی.ای.ال.دی. مورد حمله قرار می‌گیرد، استیو درگیر شبکه‌ای از توطئه می‌شود که تهدیدی برای امنیت دنیاست. کاپیتان آمریکا با کمک بیوه سیاه می‌کوشد توطئه را فاش کند و در همین حال با آدمکش‌های حرفه‌ای که برای ساکت کردن او فرستاده می‌شوند، مبارزه کند. وقتی ابعاد توطئه فاش می‌شود، کاپیتان آمریکا و بیوه سیاه یک متحد جدید پیدا می‌کنند که نام او «شاهین» (با بازی مکی) است، هرچند خیلی زود خود را مقابل یک دشمن سرسخت می‌بینند: سرباز زمستانی.

«سرباز زمستانی» هفته پیش در اولین هفته اکران در بازار بین‌المللی در 32 بازار 75 میلیون دلار فروخت.

در میان فیلم‌هایی که از قبل روی پرده سینماها بودند، فیلم «نوح» به کارگردانی دارن آرونوفسکی جمعه با 4.9 میلیون دلار در رده دوم جدول قرار گرفت. فیلم پارامونت احتمالا تا پایان یکشنبه 17 میلیون دلار می‌فروشد و مجموع فروش داخلی خود را پس از 10 روز به 72 میلیون دلار می‌رساند.

«متفاوت» (Divergent) با بازی شیلین وودلی در سومین جمعه اکران با 4.2 میلیون دلار مجموع فروش داخلی خود را از مرز 100 میلیون دلار گذراند. پیش‌بینی می‌شود فیلم این هفته 13 میلیون دلار بفروشد و مجموع فروش خود را در آمریکای شمالی به 114 میلیون دلار برساند.

«هتل بزرگ بوداپست» به کارگردانی وس اندرسن نیز جمعه در 1250 سینما 1.8 میلیون دلار فروخت. انتظار می‌رود فیلم تا پایان یکشنبه شش میلیون دلار به دست بیاورد و مجموع فروش خود را در ایالات متحده و کانادا به 33 میلیون دلار برساند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *