چه کسانی مدعی ورود به اسکار 2015 هستند؟

پیش بینی ورایتی از فیلم های مدعی اسکار 2015

2اسکار

سال میلادی با ورود به ماه جولای به نیمه ی خود می رسد و دنیای سینمایی به مراسم اسکار نزدیکتر می شود. تا به امروز دنیای سینما در سال 2014 وضعیت بهتری نسبت به سال پیش داشته است. فستیوال ها تا به کنون مدعیان زیادی برای اسکار 2015 را معرفی کرده اند که به طور معمول این فیلم ها کمی بعد به اکران عمومی می رسند. ولی تفاوت اینجاست که در شش ماهه ی اول سال چندین نسخه ی نهایی از فیلم ها ارائه شده است که می تواند باقی فیلم ها را ضربه فنی کند. اگر رای گیری آکادمی اسکار در همین هفته برگزار می شد مطمئنا این فیلم ها به اسکار راه می یافتند. اما سوال اینجاست که آیا این فیلم ها می توانند نیمه ی دوم سال را موفق پشت سر بگذارند؟

این لیست شامل فیلم های” grand Budapest hotel”  به پخش کنندگی ” fox searchlight” ، “the fault in our star” به پخش کنندگی “fox/fox 2000”  است که هر دو احتمال نامزدی در چند بخش اسکار را دارند. از دیگر مدعیان امسال “how to train your dragon 2″ به پخش کنندگی ” dream work animation” و “the lego movie” به پخش کنندگی ” warner bros” می باشند. انیمیشن های بلند سینمایی نیز تا به حال توانسته اند نامزدی بهترین فیلم را از آن خود کنند ( مانند  up , toy story 3 ) ولی هیچوقت 2 انیمیشن به طور همزمان نامزد این بخش نبوده اند.

دیگر فیلم هایی که امسال می توانند وارد رقابت شوند:

آیا فیلم های دیگری به این مدعیان اضافه می شود؟ همه چیز به شش ماهه ی دوم سال بستگی دارد. نکته ی منفی برای مدعیان نام برده این است که رای دهندگان اسکار به فیلم هایی که در اواخر سال اکران می شود تمایل بیشتری نشان می دهند، هر 9 مدعی بهترین فیلم سال 2013 در 3 ماهه ی چهارم سال اکران شده بودند. ولی خبر خوب برای فیلم های 2014 این است که اکران های زودهنگام به این معناست که استودیو ها می توانند فیلم ها را برای منتقدان و رای دهنگان فستیوال ها زودتر ارسال کنند تا به شلوغی های انتهای سال برخود نکنند. ( در سال 2014، حدود 25 فیلم مدعی در 3 ماه آخر اکران دارند)

مانند سال قبل، امسال هم تعداد زیادی فیلم بر اساس واقعیت از زندگی افرادی مانند “مارتین لوتر کینگ جونیور” ، “آلن ترنینگ”، “استفان هاوکینگ”، “جیمز براون”، “ویلیام ترنر” و دونده ی المپیک “مارک شولتز”و … ساخته شده است.

فستیوال ها که معمولا نیم نگاهی از آنچه قرار است در نیمه ی بعدی سال اکران شود را به نمایش می گذارند تا به حال چندین مدعی احتمالی را معرفی کرده اند.

همچنین، در سال 2014 چندین فیلم از سال 2013 نیز اکران شده است که شامل 2 فیلم ساخته شده بر اساس واقعیت مانند “belle” و ” the railway” و … می شود. احتمال ورود این فیلم ها بعید به نظر می رسد ولی یک جایزه از سوی گروه منتقدین می تواند راه را برای آنها به لیست رقبای اصلی باز کند. فیلم “chef” هم طرفداران زیادی دارد، هم به دلیل فیلمنامه ی “جان فاورو” و هم به دلیل دیگر ویژگی های آن.

در بخش هایی مانند فیلمبرداری، تدوین، طراحی و جلوه های ویژه و … مدعیانی مانند ” noah” ، “belle” , “maleficent” وجود دارند.

در لیست امسال 50 فیلم وجود دارد و باید به آنهایی که از الان می گویند پیش بینی برای اسکار زود است گفت خیلی ها زودتر از این، حتی درست بعد از برگزاری مراسم اسکار 2013 شروع به پیش بینی کرده اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *