چه کسانی در فستيوال ونيز حضور دارند

 بعد از اعلام اسامي شرکت‌کنندگان در قديمي‌ترين فستيوال فيلم دنيا يعني ونيز، روشن شد بعضي از ستاره‌هاي هاليوودي در اين فستيوال بيش از يک وظيفه برعهده خواهند داشت.

سینما فستیوال

‌به گزارش سینما فستیوال به نقل از هاليوود ريپورتر، شرکت‌کنندگان فستيوال فيلم ونيز مشخص شدند و طبق معمول گروهي از ستارگان هاليوودي نيز در ميان آن‌ها ديده مي‌شوند. از جمله اسم‌هاي فرش قرمزي مي‌توان به جنيفر آنيستون، ال فنينگ، جيمز فرانکو، زک گليفيناکيس، جان هم، بيل موري، ست روگن، اما استون، نائومي واتس و اوون ويلسون اشاره کرد. در اين ميان،‌ بعضي از ستاره‌هاي شناخته‌شده هاليوودي قصد دارند بيش از يک حضور در اين فستيوال داشته باشند. موفقيت هر استوديو در راضي کردن ستاره‌ها در پيش‌نمايش فيلم‌ها برايشان بسيار سودمند خواهد بود، اما حضور يک ستاره در دو پيش‌نمايش مي‌تواند از بزرگترين موفقيت‌هاي ممکن باشد. در مراسم امسال کن، رابرت پتينسون در مراسم عکس‌ دو فيلم «نقشه ستاره‌ها» و «خانه به دوش» شرکت کرد.

جيمز فرانکوي هميشه مشغول هم سال گذشته با دو فيلم در ونيز حضور داشت؛ «پالو آلتو»ي جيا کاپولا، که خود او هم فيلمنامه‌اش را نوشته بود و همچنين فيلم خودش «فرزند خدا» که اقتباسي از رمان کورمک مک‌کارتي بود. فرانکو امسال هم جديدترين پروژه کارگرداني‌اش يعني «صدا و خز» را به ونيز مي‌آورد. آل پاچينو امسال نقشي پر سر و صدا در فيلم «منگلهورن» ديويد گوردون گرين دارد. پاچينو که نقش کليدسازي تنها و گوشه‌گير را در شهر کوچکي واقع در تگزاس بازي مي‌کند که نمي‌تواند عشق زندگي‌اش را فراموش کند، در کنار بازيگراني از جمله هالي هانتر، هارموني کورين و کريس مسينا به نقش‌آفريني ‌پرداخته است. فيلم «منگلهورن» بعد از پيش‌نمايش اوليه در ونيز، در فستيوال فيلم تورنتو نيز روي پرده مي‌رود.

گوردون گرين در گذشته موفق به بازي‌گيري‌هاي غيرعادي از بازيگران مشهور شده است. پل راد که هميشه در فيلم‌هاي کمدي نقش‌هاي جاهلانه بازي مي‌کند، در فيلم «پرنس بهمن» گوردون نمايشي کاملا متفاوت را مقابل ديد همگان قرار داد؛ فيلم «جو» که يکي از شرکت‌کنندگان فستيوال سال گذشته ونيز بود نيز نيکولاس کيج را در نقشي کاملا متفاوت به عنوان يک خلافکار سابق نشان مي‌داد.

پاچينو همچنين در فيلم «فروتني» خارج از بخش رقابتي نيز حضور دارد. اين فيلم که ساخته بري لوينسون است به زندگي يک بازيگر صحنه افسانه‌اي نگاه مي‌کند که در خانه‌اي متروکه زندگي مي‌کند و افکار متمايل به خودکشي دارد. اين فيلم که بر اساس آخرين رمان فيليپ راث ساخته شده است، آل‌پاچينو را در نقش مردي نشان مي‌دهد که مدت بسياري است که تنها داخل ذهن خود زندگي کرده است.

انتظار مي‌رود پاچينو براي تبليغ و معرفي هر دو فيلم در فستيوال ونيز حضور داشته باشد. ويلم دفو نيز در دو فيلم بحث‌برانگيز ظاهر مي‌شود: «پازوليني» ساخته ايبل فرارا در بخش رقابتي و آخرين ساخته لارس فون تريه خارج از بخش رقابتي. دفو که ساکن شهرهاي نيويورک، لس‌آنجلس و رم است، در اين فستيوال در واقع در خانه خواهد بود. اتان هاوک هم در بخش رقابتي با فيلم «کشتن خوب» ساخته اندرو نيکول نقش يک خلبان هواپيماهاي جنگي را بازي مي‌کند که تبديل به اپراتور هواپيماهاي بدون سرنشين شده است و بعد از مدتي نظرش درباره جنگ با تروريسم عوض مي‌شود.

هاوک همچنين در فيلم خارج از رقابت «سيمبلاين» ساخته مايکل آلمريدا نقش‌آفريني مي‌کند که يک اقتباس مدرن شکسپيري ديگر است. بعد از اينکه آلمريدا و هاوک داستان «هملت» را به صورت مدرن بازسازي کرده بودند، حالا داستان «سيمبلاين» را در قالب نبرد بين پليس‌هاي فاسد و دسته‌هاي موتورسوار به نمايش‌ مي‌گذارند. بازيگران شناخته‌شده‌اي از جمله ميلا يووويچ، اد هريس، داکوتا جانسون، آنتون يلچين و بيل پولمن در اين فيلم نقش‌آفريني مي‌کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *