چند نکته درباره ی نامزدهای گلدن گلوب 2015

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA) که بانی جوایز گلدن گلوب است پنجشنبه عصر به وقت ایران در هتل بورلی هیلتن اسامی نامزدهای این دوره جوایز خود را اعلام کرد.

2014, BIRDMAN OR (THE UNEXPECTED

به گزارش سینما فستیوال ، در بخش سینما، “Birdman” به کارگردانی آلخاندرو گونزالس ایناریتو در هفت بخش نامزد دریافت جایزه است. داستان این فیلم از این قرار است که بازیگری میانسال (Michael Keaton) را بازی می‌کند که زمانی نقش یک ابرقهرمان محبوب به نام مرد پرنده‌ای را بازی می‌کرده و اکنون می‌خواهد با به صحنه بردن یک نمایش در برادوی به شهرت گذشته ی خود برگردد.

the-imitation-game

“Boyhood” به کارگردانی ریچارد لینکلیتر و “the imitation game” به کارگردانی مورتن تیلدوم هر یک در پنج بخش نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب هستند.

هتل بوداپست

نامزدی فیلم “the grand hotel Budapest” یکی از غافلگیری های گلدن گلوب 2015 بود. این فیلم در چهار بخش نامزد شده است.

Ava-DuVernay-selma

کارگردان فیلم “selma” ، آوا دوورنی “Ava Duvernay” اولین زن سیاه پوست است که نامزد بهترین جایزه ی کارگردانی شده است.

پیش بینی ها به گونه ای بود که فیلم unbroken به کارگردانی آنجلینا جولی باید حداقل یک نامزدی را در گلدن گلوب می داشت ولی اینگونه نشد.

feypoehler

تینا فی و ایمی پولر برای سومین سال پیاپی اجرای جوایز گلدن گلوب را به عهده دارند که 11 ژانویه 2015 (بامداد دوشنبه 22 دی به وقت ایران) در لس آنجلس برگزار می‌شود.

گلدن گلوب پس از اسکار مهمترین جایزه سینمایی در آمریکاست. گلدن گلوب زمانی یک شاخص مهم برای اسکار بود، اما در سال‌های اخیر متفاوت با آکادمی علوم و هنرهای سینمایی عمل کرده است. البته در سه سال گذشته یکی از دو برنده جایزه اصلی گلدن گلوب در جوایز اسکار هم پیروز شده است. از جمله سال گذشته که “12 سال بردگی” در گلدن گلوب جایزه بهترین فیلم درام را برد و برنده جایزه اسکار بهترین فیلم هم شد.

جوایز سالانه گلدن گلوب هر سال در بیش از 160 کشور دیده می‌شود و از معدود جوایزی است که دست اوردها در دو بخش فیلم‌های سینمایی و آثار تلویزیونی را مورد تقدیر قرار می‌دهد.

منبع : گاردین

برای دیدن لیست نامزد های مراسم گلدن گلوب 2015 کلیک کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *