«چند متر مكعب عشق» ، روایت عشقی بدون مرز جغرافیایی

کارگردان «چند متر مکعب عشق» درباره اکران این فیلم در ایران و فراهم آوردن مقدمات حضور آن به عنوان نماینده سینمای افغانستان در مراسم آکادمی اسکار سخن گفت.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از بانی فیلم ، جمشید محمودی درباره آخرین وضعیت اکران فیلم سینمایی «چند متر مکعب عشق» که به پخش حوزه هنری سپرده شده است‌، بیان کرد: ما تمام کارهای مربوط به اکران را انجام داده‌ایم و حتی تمام مواد تبلیغاتی فیلم کاملا آماده است اما هنوز نمی‌توانم تاریخ دقیقی برای اکران «چند متر مکعب عشق» بگویم.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدا با دوستان در پخش حوزه هنری برای اکران فیلم در فصل پاییز صحبت کرده بودیم. در حال حاضر ماه مهر که تمام شده است و امیدمان به اواسط آبان و آذرماه است، اکنون در حال مذاکره هستیم تا تصمیم نهایی گرفته شود و به تاریخ قطعی برسیم.

کارگردان «چند متر مکعب عشق» درباره فراهم‌سازی مقدمات تبلیغاتی حضور این فیلم به عنوان نماینده سینمای افغانستان در مراسم آکادمی اسکار اظهار کرد: پخش بین‌المللی فیلم برعهده خانم میرشب در فرانسه است و ایشان در حال مذاکره با پخش‌کنندگان آمریکایی هستند چرا که می‌دانید فیلم‌های حاضر در اسکار باید حتما یک پخش‌کننده آمریکایی هم داشته باشد.

جمشید محمودی در پایان خاطرنشان کرد: خانم میرشب اکنون در حال مذاکره هستند تا بتوانند بهترین پخش‌کننده را برای این فیلم انتخاب کرده تا بتوانیم کارها را آغاز کنیم. ما نیز فعلا در حال حضور در فستیوال‌های پیش‌رو شرکت خواهیم کرد و در این راستا، 20 روز دیگر در جشنواره گوای هند و پس از آن در جشنواره فیلم توکیو حضور پیدا خواهیم کرد.

«چند متر مکعب عشق» به تهیه‌کنندگی نوید محمودی،‌ در جشنواره سی‌و‌دوم فیلم فجر هم حضور داشت که در آن به عنوان بهترین فیلم بخش نگاه نو برگزیده شد.

هم‌چنین جمشید محمودی برای این فیلم سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را در جشنواره فجر دریافت کرد.
«چند متر مکعب عشق» داستان عبدالسلام، یک مهاجر افغان است که به همراه دخترش مرونا در یک کارگاه مشغول به کار و زندگی است. در این داستان عشقی در راه است، عشق صابر به مرونا، عشقی که فرجامش را هیچ‌کس نمی‌داند، نه صابر، نه مرونا و نه حتی عبدالسلام …
در این فیلم که در بخش سودای سیمرغ و نوعی نگاه جشنواره فیلم فجر سال گذشته حضور داشت، ساعد سهیلی، حسیبا ابراهیمی، نادر فلاح، علیرضا استادی، مسعود میر طاهری، افشین سلیمان پور، امیر غفور صدخسروی و کاظم علیزاده به ایفای نقش پرداخته‌اند.
«چند متر مکعب عشق» به عنوان نماینده سینمای افغانستان در مراسم امسال آکادمی اسکار حضور دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *