پیش تولید مستند «سهراب شهید ثالث» به مرحله پایانی رسید

مستند بلند «سهراب شهید ثالث» به کارگردانی امید عبداللهی که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می شود، در آخرین مرحله پیش تولید قرار گرفت.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از مهر ، امید عبداللهی درباره رویکرد این فیلم مستند اظهار کرد: مستند «سهراب شهید ثالث» رویکردی روایی دارد و قطعاً بهترین الگوی ما در شکل گیری ساختار و سبک بصری آن، نوع نگاه متفاوت و زیبایی شناختی یگانه‌ خود سهراب شهید ثالث نسبت به پدیده سینماتوگراف است. فکر می کنم اگر در این فیلم بتوانیم به فرم و ذات سینمایی که شهید ثالث به آن اعتقاد داشت نزدیک شویم، آدرس درستی به مخاطبان خود داده ایم.

وی ادامه داد: در مرحله پژوهش این مستند، تمامی فصل های زندگی سهراب شهید ثالث را مد نظر داشته ایم تا بتوانیم با نگاهی جامع و دقیق، کار خود را انجام دهیم اما در نگارش فیلمنامه بیشترین تمرکزمان بر بخشی از زندگی و فعالیت سینمایی این هنرمند است که به زعم ما مهمترین مقطع از زندگی وی است یعنی از شروع فعالیت های سینمایی تا زمان مهاجرت از ایران. این انتخاب به این معنی است که ترجیح می دهیم به جای یک نگاه کلی و گسترده، یک پرداخت جزئی و البته عمیق تر نسبت به موضوع فیلم داشته باشیم.

عبداللهی ضمن تاکید بر اهمیت و فرایند طولانی پژوهش این فیلم مستند تصریح کرد: تحقیق و جستجو برای شناخت هر چه بیشتر زوایای مختلف زندگی و کار این سینماگر و جمع آوری اسناد صوتی و تصویری موجود از مهمترین بخش های پژوهشی این فیلم مستند بشمار می رود که خوشبختانه در زمینه جمع آوری اسناد، به منابع آرشیوی قابل توجهی نیز دست یافته ایم. ضمن اینکه بیشترین انرژی من و همکارانم در مرحله پژوهش، صرف هماهنگی گفتگو با تعداد زیادی از همکاران، دوستان و نزدیکان شهیدثالث شده است تا بتوانیم هر چه بیشتر و دقیق تر به موضوع فیلم اشراف پیدا کنیم که البته این پی گیری ها همچنان هم ادامه دارد.

وی در پایان گفت: با توجه به ساختاری که ما برای روایت این مستند در نظر گرفته ایم، قسمت عمده ای از زمان کاری ما به مرحله پیش تولید اختصاص یافته است و اکنون در حال سپری کردن روزهای پایانی پیش تولید هستیم و امیدواریم بتوانیم به زودی فاز اول تصویربرداری آن را آغاز کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *