پیش بینی ۶۵ درصدی سینما فستیوال از برگزیدگان اسکار ۲۰۱۶

سینما فستیوال

هشتاد و هشتمین دوره جوایز سینمایی اسکار در حالی به نقطه پایان خود رسید و برگزیدگان بخش های مختلف آن معرفی شد که می توان آن را یکی از غیرقابل پیش بینی ترین دوره های این جایزه دانست .

یکی از شگفتی های امسال جوایز اسکار را می توان انتخاب فیلم “افشاگر” به عنوان بهترین فیلم بلند دانست ، زیرا این در حالی است که جایزه انجمن تهیه کنندگان آمریکا به فیلم “کمبود بزرگ” رسید و این برای اولین بار در ۱۰ سال اخیر است که جایزه انجمن تهیه کنندگان آمریکا و جایزه بهترین فیلم بلند اسکار همخوانی ندارد . همچنین فیلم “بازگشته”با کسب جایزه انجمن کارگردانان آمریکا شانس زیادی برای کسب جایزه بهترین فیلم داشت اما در نهایت فیلم “افشاگر” به کارگردانی تام مک کارتی توانست جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۶ را از آن خود کند .

و اما لئوناردو دی کاپریو پس از ۶ بار نامزدی در جوایز آکادمی اسکار سرانجام توانست اسکار بهترین بازیگر مرد را از آن خود کند . اما در بخش بازیگر مکمل مرد با آنکه مارک رایلنس رقبای قدرتمندی چون تام هاردی و کریستین بیل را پیش روی خود داشت اما توانست اسکار این بخش را برای بازی در فیلم “پل جاسوس ها” از آن خود کند .

در بخش های دیگر اما تقریبا جوایز اسکار امسال همانگونه میان نامزدهای بخش های مختلف تقسیم شد که احتمال آن می فت و پیش بینی شده بود . تحریریه سینما فستیوال نیز همچون سال های گذشته برگزیدگان احتمالی هشتاد و هشتمین جایزه اسکار را پیش بینی کرد که اگر به بررسی پیش بینی تحریریه سینما فستیوال بپردازیم ، مشاهده می کنیم که از میان نامزدهای ۱۶ بخش جوایز آکادمی اسکار ، تحریریه سینما فستیوال موفق به پیش بینی درست ۱۰ بخش این جایزه یعنی معادل حدود ۶۵ درصد شد .

تحریریه سینما فستیوال موفق به پیش بینی درست برگزیدگان بخش های بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمنامه اقتباسی ، بهترین بازیگر مرد ، بهترین بازیگر زن ، بهترین فیلمبرداری ، بهترین تدوین ، بهترین موسیقی ، بهترین صداگذاری ، بهترین طراحی لباس و بهترین جلوه های ویژه شد که در نوع خود آمار قابل توجهی می باشد .

با پایان یافتن مراسم اسکار ۲۰۱۶ ، در واقع یک سال سینمایی آمریکا پایان می یابد و رقابت میان صنعتگران این حرفه آغاز می شود . در سالی که گذشت شاهد فیلم های ضعیفی در میان نامزدهای اسکار بوده ایم ، فیلم هایی که گاها از نظر سینمایی قابلیت حضور در چینین جایزه ای را نداشتند . اما با این حال وارد این رقابت شدند و برگزیدگانش نیز مشخص شدند . حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم ، در سال ۲۰۱۶ صنعت سینمایی آمریکا چه فیلم هایی تولید خواهد کرد تا در هشتاد و نهمین جوایز آکادمی اسکار که در سال ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد ، به رقابت با یکدیگر بپردازند .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *